גורילה בת 33 מבלה את רוב חייה לבדה בתוך כלוב מתכת, בקומה השביעית של קניון בבנגקוק, תאילנד. הבעלים מסרב לשחררה, למרות מאמצי ממשלת תאילנד וארגוני זכויות אדם.

גורילה בשם Bua Noi בואה נוי, שפירוש שמה הוא ‘לוטוס קטן’, הייתה תינוקת בת מספר חודשים, כאשר הוכנסה לכלוב שיהפוך לביתה הקבוע במשך יותר משלושה עשורים. בת 33, היא משמשת כאטרקציה בקניון Pata Pinklao Department Store, בקניון הוותיק ביותר בבנגקוק, תאילנד. מי שמחזיק בה, כלא אותה בכלוב בשטח של 10 מ”ר אותו הוא מכנה “Pata Zoo”. למרות בקשות רבות של פעילים למען זכויות בעלי חיים (לרבות של ארגון Free The Wild, שהזמרת שותפה לייסודו) וממשלת תאילנד, הבעלים מסרבים להעביר אותה למקום מתאים יותר, שיאפשר לה לחיות את שארית ימיה עם בני מינה.
“המתקן העלוב הזה זכה לגינוי בינלאומי”, אומר סגן נשיא הקניון ג’ייסון בייקר, שקרא להפעיל לחץ על בעלי החנות להיטיב עם הגורילה. גם שר הסביבה של תאילנד Thanetpol Thanaboonyawat, הצהיר כי הוא רוצה לראות את בואה נוי, מועברת למקלט לחיות בר, אבל הגורילה היא רכוש פרטי ונדרש אישור הבעלים כדי להעביר אותה. “הבעלים קנה את בואה נוי לפני שנכנסו לתוקף חוקים למניעת סחר ובעלות על בעלי חיים וחיות בר בסכנת הכחדה”.
בידיעה שהתפרסמה השבוע ב-Bankok Post בתאילנד, מכחיש Kanit Sermsirimongkol “הבעלים”, או למעשה השובה, שמחזיק את Bua Noi בשבי, כי הוא נאות למכור את הגורילה תמורת כ-800 אלף דולר, למעשה כופר עבור שחרורה. הוא מתעקש שהגורילה מטופלת היטב ושהיא לא סובלת מלחץ פיזי או נפשי. “אנשים ראו את התמונה שלה באינטרנט ומניחים שהיא מדוכאת. אבל ככה היא נראית בדיוק כמו בני אדם – לחלקם יש פרצוף עצוב ולחלקם פרצוף שמח. הביקורת לא נוגעת לי, כי אנחנו מכירים אותה יותר טוב מכולם”. הוא גם הוסיף ואמר “הקריאה לשחרר את הגורילה לטבע היא הרעיון של אוהבי בעלי חיים – חסרי ידע והבנה לגביהם. לא ניתן לשחרר בעלי חיים שגדלים בגן החיות, כך שישרדו בטבע, בעלי חיים שנולדו בגני חיות מסתגלים לחיות בגני חיות”.
כך, למרות הסערה הבינלאומית, אין הרבה שמישהו יכול לעשות. גורילות יכולות לחיות 35 עד 40 שנה בטבע ועד 50 שנה בשבי, כך שבואה נוי כבר נכנסת לשנות הזהב שלה.

 

 

 

לכל הכתבות בקטגוריית תרבות
+כתבות מומלצות
העצים המהלכים בכפרים של איטליה
תרבות
העצים המהלכים בכפרים של איטליה
מדי פברואר, נכנסים עשרות הגברים ליער ומגיחים ממנו כשהם לבושים מכף רגל ועד ראש
מסע הפרסום המוזר והפלאי של יום השנה ה-45 לבלט הונג קונג
תרבות
מסע הפרסום המוזר והפלאי של יום השנה ה-45 לבלט הונג קונג
מסעות הפרסום של הבלט של הונג קונג, תמיד הפתיעו במקוריותם המפתיעה: לציון יום השנה
העיר האלפינית עם הבתים המצויירים: Garmisch-Partenkirchen, גרמניה
תרבות
העיר האלפינית עם הבתים המצויירים: Garmisch-Partenkirchen, גרמניה
  מלבד הנופים מפעימי החושים, העיר הקטנה הזו מתהדרת בבתים הבנויים בסגנון סיפורי אגדות

כתיבת תגובה

הוספת תגובה חדשה, האימייל לא יוצג באתר*