מחוסר ברירה, נשים צעירות בנמיביה פונות לעבוד בזנות ובמתן שרותי מין, על מנת לשרוד. סרט קצר שצילמו Christian Bobst & Florian Mebes, מגלה את הסנגור הבלתי נלאה שלהן: כומר גרמני ששבר מוסכמות במימסד שהוא בא ממנו, כדי לעשות את מה שהרגיש שהוא נכון.

מדי שנה, אלפי מהגרים מגיעים ועוברים לבירת נמיביה, ווינדהוק Windhoek, בחיפוש אחר עבודה. שיעור האבטלה בנמיביה גבוה מאוד (גבוה מ -25%) ונשים רווקות מתקשות במיוחד למצוא עבודה בשכר – על אחת כמה וכמה אם הן אמהות לילדים קטנים. שרותי מין הופכים לעתים קרובות לתעסוקה הזמינה היחידה שהן יכולות לעסוק בה תמורת מזון, מחסה וכסף, שהן ישתמשו בו כדי לשלוח את ילדיהן לבית הספר.
סדרת התצלומים ופרויקט המולטימדיה The Prostitutes and the Priest, מספרים את סיפורן של נשים ונערות בנמיביה – במיוחד אלה שמוכרות את גופן כדי לשרוד – והכומר, האב Father Hermann Klein-Hipass, שהפך למשימת חייו לסייע להן.
בסרט הקצר, מעיד האב הרמן והנשים מספרות על חייהן וחוויותיהן. הנשים עומדות בפני סיכון גבוה להידבק ב-HIV ומחלות מין אחרות. הן גם חשופות לאלימות פיזית, אונס ואפילו מוות. רבות מהן פונות גם לאלכוהול ולפשע, בעיקר גניבה. הנשים האלה, שנדחקו לשולי החברה, ננטשו על ידי בעליהן. "האב הרמן הוא היחיד שעוזר לנו", אומרת סמנתה, גיבורה בסרט.
"הזונות והכומר" מציג את הצד ההומני והפגיע של הנשים והנערות, המתויגות כזנות ואשר סובלות כתוצאה מאפליה חברתית, דיכוי ואלימות. הסרט מקווה להעלות את המודעות למצבם הנואש: אלפי אמהות חד הוריות מובטלות ויתומים, נאלצים למכור את גופם על מנת לספק מזון לילדיהם או לאחיהם, לא רק בנמיביה, אלא במדינות רבות אחרות ברחבי אפריקה.
האב הרמן זכה באות הצטיינות של הרפובליקה הפדרלית של גרמניה בשנת 2012, על עבודתו, אך הוא חלה ונפטר באפריל 2018. לאחר מותו, נשארו הנשים לבד, ללא עזרה.