טיקטוקרית (TikToker) בת 17 זוכה למיליוני צפיות, בסרטונים המתארים את עבודתה היומיומית כחשמלאית והיא שואפת לשבור סטריאוטיפים סקסיסטיים לגבי המקצוע שלה.

איזבל מקגווייר Isabell McGuire, בת ה-17 ממנצ’סטר, אנגליה, הודתה במענה לעיתון בריטי, שהיא לא חלמה מעולם שסרטוני ה-TikTok שלה על עבודתה כחשמלאית, יזכו לתהודה כזו ויתפוצצו ממאות אלפי עוקבים. היא צברה עד כה כ-200,000 עוקבים ומיליוני צפיות, על הסרטונים שלה כחשמלאית. אבל, היא אומרת, להיות ויראלית לא עושה את חייה קלים, במיוחד כשאנשים מטילים ספק ביכולותיה ושופטים אותה על סמך המראה שלה. למרות האתגרים, היא מתכננת להמשיך לפרסם על מנת לעורר נשים אחרות לעסוק במקצוע כאשה.
אביה של מקגווייר הוא חשמלאי, שנהג לעתים לקחת את מקגווייר להתלוות אליו בעבודותיו. יום אחד הוא אמר שאין הרבה נשים במקצוע והיא הרגישה שיש לה כאן הזדמנות. “יש נשים שלא רוצות גבר בבית, מכל מיני סיבות כולל מסיבות דתיות. אני רוצה לתת לנשים להרגיש בנוח בבית שלהן ולעזור להן בכל עבודה שחשמלאי צריך לעשות”, אמר מקגווייר.
מקגווייר זוכה לתגובות רבות על סרטוני ה-TikTok שלה, התוהות עם היא יכולה לעשות את העבודה טוב כמו גבר. כותבים לה להיזהר מ”לשבור ציפורן” במהלך העבודה ושואלים אם היא יכולה בכלל להתרכז בעבודת החשמל אם היא עסוקה בצילומים. יש גם מטרידנים, אשר פונים אליה שוב ושוב וכותבים שהיא “יפה” ומבקשים ממנה “לחבר” את ה”תקע לשקע”, או שהיא יצרה אצלם “ניצוץ”.
מקגווייר מתעלמת מהערות האלה “זה שאני דואגת לעצמי ונראית יפה, לא אומר שאני לא יכולה לעשות את העבודה כראוי”. אם זאת היא מודה שההערות השליליות הללו אכן הטרידו אותה וגרמו לה לפקפק לרגע אם היא באמת תוכל להיות חשמלאית, אבל ככל שחלף הזמן, היא הצליחה ללמוד להתעלם מההערות ולהתמקד בבניית הקריירה שלה. “זה משהו שאני רוצה לעשות. אני אוהבת את זה ואני יודעת שאני יכולה לעשות את זה טוב”, אמרה.
עתה יש לה אפילו שאיפות גבוהות יותר: “אני רוצה להקים חברה משלי בשם Pink Power. אני רוצה שהיא תציע הכשרה מקיפה לנשים והן יוכלו ללכת לעבודות יחד ויוכלו לעורר נשים נוספות להיכנס לתעשייה”.

 

 

 

 

 

לכל הכתבות בקטגוריית תרבות
+כתבות מומלצות
היפנים יושבים מסביב לשולחנות Kotatsu מחוממים, המשולבים בשמיכה, כדי לשרוד את הקור
תרבות
היפנים יושבים מסביב לשולחנות Kotatsu מחוממים, המשולבים בשמיכה, כדי לשרוד את הקור
כמו הרבה דברים הרווחים בחיי היומיום היפנים (קופסת האוכל בנטו, למשל), גם לרהיט הזה
בקרוב: כפר האומנים והמעצבים בשרון – סטודיו-גלריות להשכרה
תרבות
בקרוב: כפר האומנים והמעצבים בשרון – סטודיו-גלריות להשכרה
בעידן העיצוב המודרני שלנו, אנחנו רואים בשנים האחרונות שובע מהבתים המינימליסטים, קרים וחסרי נשמה
בתחרות מיס יפן, זכתה צעירה ילידת אוקראינה
תרבות
בתחרות מיס יפן, זכתה צעירה ילידת אוקראינה
  הצעירה, Carolina Shiino, גדלה ובילתה את רוב חייה ביפן, היא מזוהה כיפנית, מדברת

כתיבת תגובה

הוספת תגובה חדשה, האימייל לא יוצג באתר*