אם אתם באיטליה במהלך חודש מאי ויוני, פנו לכם לפחות יום כדי לראות את פסטיבל הפרחים המפורסם The Infiorata Flower Festival. מדי שנה, אמנים מקומיים מכסים את אחד הרחובות הצדדיים בעיר, בשטיח פרחוני של ציורי פרחים בהשראת אמנות דתית וציורים מפורסמים. כך זה במשך יותר ממאתיים שנה (משנת 1778), בימי ראשון ושני, לאחר סעודת Corpus Christus, האמנים יוצרים את שטיח הפרחים הענק והוא נשאר כך להנאת הקהל במשך יומיים וביום השלישי, תלמידי בתי הספר המקומיים מוזמנים לזרוע הרס ביצירה והם עושים זאת בצהלה.

 

הפסטיבל מתקיים בעיירות איטלקיות שונות. מומלצת היא העיירה Genzano, באזור Lazio, עיירה קטנה הממוקמת במרחק של כ-29 ק"מ מרומא. שם פסטיבל הפרחים המפורסם The Genzano Infiorata Flower Festival מכסה את כל רחוב Italo Belardi. שני פסטיבלים נוספים ראויים לציון במיוחד: Noto – Sicily, Spello – Umbria.
אחד מפסטיבלי האינפיורטה המפורסמים ביותר נמצא בנוטו ומתקיים בין ה-16 ל-18 במאי. נוטו היא עיירה יפה בדרום מזרח סיציליה ובמשך שלושת ימי הפסטיבל, העיר ממש מכוסה בפרחים ל"Infiorata di Noto". אירוע זה מתקיים שם מאז 1980 והוא חוגג את האביב ומעניק הזדמנות לאמנים מקומיים להציג את כישרונם, תוך שימוש בחומרים טבעיים. העיירה נוטו כולה לוקחת חלק בעיצוב היצירות המדהימות הללו בעלות תוחלת חיים מקסימלית של 48 שעות – מכיוון שהן מוכנות בין שישי לשבת ומוצגות לראווה ביום ראשון. אזור הצפייה הראשי נמצא ב-Via Nicolaci.
המילה "אינפיורטה" פירושה "מעוטר בפרחים" וכך בדיוק נוצרים הציורים שנוצרים לכבוד האירוע, תוך שימוש בעלי כותרת של פרחים, אדמה ולפעמים אפילו שעועית. אמני האינפיורטה משתמשים בעלי כותרת של פרחים בצבעים שונים, כדי ליצור עיצובים מפורטים ועתירי תוכן, ברחובות המובילים לכנסיות ולמנזרים שלהם. יוצרי Infiorate מרכיבים את השטיחים שלהם באמצעות פרחי בר שנאספים מהטבע הפראי, בלבד, העדפה ניתנת לשימוש בעלי כותרת בלבד, טריים או יבשים. השימוש בעץ ובכל סוג של חומר סינטטי אסור.
לאחר חודשים של תכנון העיצובים, הם מגיעים לאתר ומשרטטים אותם על הרצפה בגיר. לאחר מכן הם ממלאים את העיצובים בעלי כותרת של פרחים, תוך שימוש בעלי כותרת בודדים כפי שציירים משתמשים בצבעים על הפלטה שלהם. שטיחים מסוימים משתמשים גם בפרחים שלמים וירק אחר, מה שמייצר סצנות תלת מימדיות.
בשנות ה-90 השתתפו בפסטיבל כמה מעצבי אופנה איטלקיים, למשל ג'יאני ורסאצ'ה ולורה ביאג'יוטי.