המימצאים מראים שהאדם נוצר בישראל וממנה נפוץ בעולם. חוקרים טוענים שהתגלית המהפכנית תשנה את ההיסטוריה של הציוויליזציה ומעתה תתחיל האבולוציה של בני האדם - מרמלה בישראל.

הוכחה חדשה לתחילתה של האבולוציה האנושית: מדענים מצאו שרידים של ציוויליזציה אנושית מ-120,000 לפני הספירה (בתקופת הפלייסטוקן התיכון), ליד רמלה בישראל. גזע האדם שנמצא זכה לשם “הומו נשר רמלה Nesher Ramla Homo”, כשם האזור בו נמצא (מפעל המלט נשר).
כתב העת science מסר, כי אלה חלקי גולגולת ולסת של גזע אדם שלא ידוע לנו עד כה, אשר החוקרים מניחים ששייכים למין האנושי הראשון, אשר ממנו נפוצו בני האדם גם למקומות אחרים בעולם. לדברי החוקרים, התגלית האחרונה עשוייה לשנות את ההיסטוריה הידועה לנו על התפתחות האנושות.
פרופסור ישראל הרשקוביץ, ד”ר הילה מאי וד”ר רחל שריג, ממרכז דן דוד לאבולוציה אנושית והמכון האנתרופולוגי של משפחת שמוניס באוניברסיטת תל-אביב, הובילו את המחקר על המיצאים. הם ביצעו סריקות תלת מימד של שברי הגולגולת והלסת, והשוו אותם למאובנים אנושיים השייכים למין שלנו, Homo sapiens, כמו גם למינים אחרים כמו Homo neanderthalensis. הם הגיעו למסקנה שההומו נשר-רמלה אינו שייך לאף אחת מהקבוצות מאחר שחלק ממאפייניו היו ניאנדרטלים, אך חלקם אופייניים יותר למין שלנו.
ד”ר הילה מאי מהמחלקה לארכיאולוגיה באוניברסיטת תל אביב אמרה “התגלית החדשה תהפוך את האבולוציה האנושית על פיה. האמנו שהניאנדרטלים חיו באירופה בלבד. על פי התגלית האחרונה, מסתבר שבישראל הם חיו עוד לפני אירופה. הם חיו כאן לפחות 100,000 שנה לצד ההומו ספיינס”. באזור אכן נמצאו מימצאים ארכיאולוגים רבים וכלי אבן המזוהים עם הניאנדרטלים וההומו סאפיינס.
ד”ר רחל שריג, פרופסור מאוניברסיטת תל אביב., אומרת שהתגלית מראה שהאדם נוצר בישראל וממנה יצא ונפוץ בעולם והיא תשפוך אור ותעזר להבין את הפאזל על התפזרותו של המין האנושי ברחבי העולם ובכך תשנה את ההיסטוריה הידועה לנו עד כה:
“האמונה שהניאדרטלים חיו רק באירופה תשתנה עתה. הניאנדרטלים האירופים נולדו למעשה באזור זה בישראל ולאחר מכן עברו לאירופה שם התחילו לבסס את חייהם. כך גם באסיה ובשאר המקומות, גם אליהם הם עברו לאחר שנולדו כאן”.
“כצומת דרכים בין אפריקה, אירופה ואסיה, ארץ ישראל שימשה ככור היתוך שבו אוכלוסיות אנושיות שונות התערבבו זו בזו, כדי להתפשט מאוחר יותר ברחבי העולם הישן”, אמרה ד”ר רחל שריג, מאוניברסיטת תל אביב.
עמיתה פרופ’ ישראל הרשקוביץ מאשר “לחלק מהמאובנים שנמצאו באירופה ובסין יש דמיון רב לדגימה שנמצאה ברמלה. לכן, יש לנו מסקנה מבוססת שהיצורים האנושיים הראשונים בעולם הם מאזור ישראל”.
אם זה נכון, ההיסטוריה הידועה לנו על האנושות, תצטרך להתחיל מרמלה.

 


.

לכל הכתבות בקטגוריית תרבות
+כתבות מומלצות
העצים המהלכים בכפרים של איטליה
תרבות
העצים המהלכים בכפרים של איטליה
מדי פברואר, נכנסים עשרות הגברים ליער ומגיחים ממנו כשהם לבושים מכף רגל ועד ראש
מסע הפרסום המוזר והפלאי של יום השנה ה-45 לבלט הונג קונג
תרבות
מסע הפרסום המוזר והפלאי של יום השנה ה-45 לבלט הונג קונג
מסעות הפרסום של הבלט של הונג קונג, תמיד הפתיעו במקוריותם המפתיעה: לציון יום השנה
העיר האלפינית עם הבתים המצויירים: Garmisch-Partenkirchen, גרמניה
תרבות
העיר האלפינית עם הבתים המצויירים: Garmisch-Partenkirchen, גרמניה
  מלבד הנופים מפעימי החושים, העיר הקטנה הזו מתהדרת בבתים הבנויים בסגנון סיפורי אגדות

כתיבת תגובה

הוספת תגובה חדשה, האימייל לא יוצג באתר*