בגני הילדים בסין, שתכנן משרד האדריכלים sako. אין קו שאינו עגול והצבעוניות מוקרנת ב-18 גוונים כמו קליידוסקופ. על הגג נמצאת חצר משחקים ענקית, סביבת הלמידה שקופה, משלבת חללים ויציאות לחוץ, לאוויר, לשמיים ולחופש.

483 לוחות זכוכית צבעוניים יוצרים קשת קליידוסקופית בגן הילדים השובב הזה

גן ילדים מודרני בסין, מזכיר קליידוסקופ, שכן החלל כולו משתנה ללא הרף. הגן, שנבנה על ידי SAKO אדריכלים, נמצא בטיאנשוי, בסין, עם 483 יחידות זכוכית צבעונית, בעשרה צבעים שונים. הן ממוקמות מעל דלתות הזכוכית, החלונות ומעקות, מאירות את הפנים בגוונים שונים ברגע שאור השמש פוגע בהן. בשעות הלילה, החלק החיצוני של המבנה מואר באור שמגיע דרך הזכוכית הצבעונית מבפנים ויוצרים סצנת לילה מרשימה. האורות והצללים הצבעוניים, מעוררים את היצירתיות והדמיון של הילדים.
מאפיין עיצובי נוסף הוא שכל הפתחים בגן קמורים, תוך שהם מקבלים השראה מצורת המגורים המסורתית הדומה למערה במישור הלוס, שם ממוקם הבניין. האדריכלים אומרים שהם גורמים ליצירה האדריכלית להראות כמו עוגת יום הולדת.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

מבנה בצורת לולאה בטיאנג'ין
המעטפת זרועה בחלונות בצורת R עם פינות מעוגלות, היוצרים אווירת חופש נעימה. כל חדר משחקים בקומה השלישית פונה אל מרפסת, עם גרם המדרגות שאליו ילדים יכולים לעלות לגינת הגג. צבעים שונים על הקירות, הרצפות והמעקות של המרפסות, הם אחד המאפיינים העיקריים בגן זה. לתקרה בכל קומה 18 צבעים שונים, עם תקרות ותריסים לבנים. ניתן לראות את הצבע המשתנה דרך הפערים בין לוחות התריס כאשר הולכים במסדרון.

RUIJING PHOTO