הרומן שלהם עם האור, הים והזמן העומד מלכת, הביא את האדריכל הניו יורקי Steven Harris ובן זוגו, מעצב הפנים והאמן Lucien Rees Roberts, לאי הקטן San Spirito, לאורך החוף הדלמטי של קרואטיה, ליד דוברובניק. שם הם גילו והתאהבו בחורבת מגדל ומבנה מהמאה ה-15. בתום שנתיים של שיחזור, הם הפכו אותו לבית.

 

 

בהמשך, הם רכשו מתחם של ארבעה מבנים על צוק, בכדי לבנות מחדש צמד נוסף של בתי אבן הרוסים, בטווח 50 מטר זה מזה.
המגדל נמצא במרכז – ליד גן הירק, לול התרנגולות ומטעי הזיתים והוא נחשב לאנדרטה היסטורית, בנוי כמבצר להגן על דייריו בפני פולשים, עם תנור -אח במפלס העליון, לחימום שמן רותח שאפשר לשפוך על אלה שבאו להפר את הפרטיות. יש גם חריצים בקירות לירי חיצים, לדיירים עצבניים במיוחד.
במגדל חמש קומות, הנמוכה ביותר עם מטבח אבן מקומר. בקומה השנייה חדר אירוח עם אמבטיה, השלישית מכילה את יחידת ההורים, ברביעית חדר אוכל אוורירי, והחמישית מכילה טרקלין מזמין ומרחב תצפית לנופים פנורמיים של הים האדריאטי והחוף הדלמטי.
הגישה הכללית בשיפוץ, היתה לשמור ככל האפשר על הקיים במקור. קירות האבן העתיקים נותרו ברובם כמות שהם, רצפות רוצפו מחדש באריחי טרה-קוטה עתיקים מאומבריה.
הריהוט מציג את ההיסטוריה האישית של הדיירים, עם שולחן אוכל עשוי לוח אבן של אוסקר נימאייר משנת 1958 וכורסאות של שרלוט פריאן.
למתחם שלהם הצטרפה עתה הברונית פרנצ'סקה פון הפסבורג, שרכשה מנזר הרוס מסוף שנות ה -90 והיא נמצאת כעת בתהליך של שחזור שלו.
המידע הזה בא בכדי שתדעו, אם אתם מתכננים לבדוק מגורים במקום, מי הם השכנים, אשר יוכלו לסייע לכם אם בדיוק נגמר לכם החלב ולא מתחשק לכם להתניע את סירת המנוע ולקפוץ למכולת שביבשה.