מבנה חנות הספרים Cărtureşti Carusel, המכונה גם "קרוסלת האור", הוא מבנה מונומנטלי מהמאה ה- XIX שהפך לפנינה אדריכלית נפלאה. הוא ממוקם בלב ליבה של בוקרשט, ברחוב תוסס וארוך, באזור עם בתי קפה ופאבים, מוקף בחנויות בגדים בוהמייניות, מסורתיות ויוקרתיות וחנות הספרים הזו משתלבת ברחוב בסגנונה החדשני והאלגנטי.

חנות הספרים בת 6 קומות, בה תוכלו למצוא מעל 10,000 ספרים, 5,000 אלבומים ו- DVD. בקומה הראשונה יש ביסטרו, חלל מולטימדיה במרתף וגלריה המוקדשת לאמנות מודרנית בקומה הראשונה. בחלל זה התקיימו גם אירועי תרבות רבים וקונצרטים.
הבניין ממוקם במרכז העיר העתיקה של בוקרשט ויש לו היסטוריה ארוכה. הוא נבנה במאה ה -19, תיפקד כבנק ואז הפך לחנות בגדים בשנות ה-50-90. בעשרים השנים האחרונות, לאחר סגירת חנות הבגדים, הפך הבניין אט אט לחורבה ועתה קם לתחייה כחנות ספרים.
המרכיב הפונקציונלי העיקרי בחנות הוא הריהוט. גובה הקומות איפשר הוספת פלטפורמות מתווכות, המשמשות כאלמנטים סגנוניים המגדירים ומעצבים את החלל. המעצבים יצרו איתם חוויה חזותית וערך פיסולי, תוך העצמת האלמנטים הקלאסיים של הבניין. לעיצוב צורה נוזלית אורגנית המתפתלת דרך האלמנטים המבניים הקיימים, לפעמים נסוגה מאחורי העמודים הקיימים ופעמים אחרות מופיעה בחללים שביניהם.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

לכל הכתבות בקטגוריית עיצוב פנים
+כתבות מומלצות
היהלום שבכתר: מבית רעוע לבית מרגש ומזמין
עיצוב פנים
היהלום שבכתר: מבית רעוע לבית מרגש ומזמין
  בתוך כך האדריכל בועז שניר שהיה אמון על האדריכלות, עיצוב הפנים והתכנון, ביצע
מפנטהאוז לדופלקס ב-5 חודשים
עיצוב פנים
מפנטהאוז לדופלקס ב-5 חודשים
  מעצם היותן, רובן ככולן של המשפחות מתפקדות כמערכת דינמית שמשתנה באופן תדיר –
דבר נציבות הסחר האיטלקית
עיצוב פנים
דבר נציבות הסחר האיטלקית
    קוראים/ות, אדריכלים/ות ומעצבים/ות יקרים/ות, לאור החברות העמוקה והמתמשכת בין איטליה וישראל, אני

כתיבת תגובה

הוספת תגובה חדשה, האימייל לא יוצג באתר*