מבנה חנות הספרים Cărtureşti Carusel, המכונה גם "קרוסלת האור", הוא מבנה מונומנטלי מהמאה ה- XIX שהפך לפנינה אדריכלית נפלאה. הוא ממוקם בלב ליבה של בוקרשט, ברחוב תוסס וארוך, באזור עם בתי קפה ופאבים, מוקף בחנויות בגדים בוהמייניות, מסורתיות ויוקרתיות וחנות הספרים הזו משתלבת ברחוב בסגנונה החדשני והאלגנטי.

חנות הספרים בת 6 קומות, בה תוכלו למצוא מעל 10,000 ספרים, 5,000 אלבומים ו- DVD. בקומה הראשונה יש ביסטרו, חלל מולטימדיה במרתף וגלריה המוקדשת לאמנות מודרנית בקומה הראשונה. בחלל זה התקיימו גם אירועי תרבות רבים וקונצרטים.
הבניין ממוקם במרכז העיר העתיקה של בוקרשט ויש לו היסטוריה ארוכה. הוא נבנה במאה ה -19, תיפקד כבנק ואז הפך לחנות בגדים בשנות ה-50-90. בעשרים השנים האחרונות, לאחר סגירת חנות הבגדים, הפך הבניין אט אט לחורבה ועתה קם לתחייה כחנות ספרים.
המרכיב הפונקציונלי העיקרי בחנות הוא הריהוט. גובה הקומות איפשר הוספת פלטפורמות מתווכות, המשמשות כאלמנטים סגנוניים המגדירים ומעצבים את החלל. המעצבים יצרו איתם חוויה חזותית וערך פיסולי, תוך העצמת האלמנטים הקלאסיים של הבניין. לעיצוב צורה נוזלית אורגנית המתפתלת דרך האלמנטים המבניים הקיימים, לפעמים נסוגה מאחורי העמודים הקיימים ופעמים אחרות מופיעה בחללים שביניהם.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

לכל הכתבות בקטגוריית עיצוב פנים
+כתבות מומלצות
אני מאמינה בעיצוב הוליסטי / קרן ניב טולדנו
עיצוב פנים
אני מאמינה בעיצוב הוליסטי / קרן ניב טולדנו
  שפת העיצוב שלה חפה מפשרות. בפרויקטים שלה אין שחקנים ראשיים ושחקני משנה- המרחב
כשמעצב הפנים הוא “פסיכולוג” של בני הזוג
עיצוב פנים
כשמעצב הפנים הוא “פסיכולוג” של בני הזוג
  אחד התפקידים של מעצבי הפנים הוא לגשר בין התפיסות השונות ולייצר סביבת מגורים
חדר שינה כמו בבית מלון
עיצוב פנים
חדר שינה כמו בבית מלון
  “שינה תתיר את סבך הדאגה” הגה שייקספיר והשראתו נחה עליו ודאי אחרי תנומת

כתיבת תגובה

הוספת תגובה חדשה, האימייל לא יוצג באתר*