הנה סוגיה שמעסיקה כבר עשורים, סוציולוגים, פסיכולוגים וגם לא מעט אדריכלים ומעצבי פנים: הפער באופן בו תופסים שני המינים את סביבת המגורים המשותפת בפן הוויזואלי, הפונקציונלי והתקציבי. אז מהם האתגרים שצפויים לך ולבן הזוג במידה וגם אתם מתעתדים להתחיל בקרוב בניה או שיפוץ? ביקשנו מזוג בחיים ובעבודה, מעצב הפנים ניצן הורוביץ ובעלת משרד לאדריכלות ועיצוב, דורית סלע, שיסבירו לנו איך עושים את זה נכון.

אדריכלות ועיצוב והדמיה ניצן הורוביץ ודורית סלע

 

אחד התפקידים של מעצבי הפנים הוא לגשר בין התפיסות השונות ולייצר סביבת מגורים שתקלע להעדפות של שניהם: “בהרבה מקרים הגברים מתחברים לסגנון נקי ומודרני ולצבעים מאופקים, בעוד שהטעם של בנות הזוג שונה. חשוב לדעת להלך בין הטיפות ולמצוא את האיזונים הנכונים, ליצור תמהיל מאוזן שידבר לשניהם. לא פעם ובעצם פעמים רבות, דווקא הפערים בין בני הזוג יכולים ליצור תמהיל מיוחד ושונה, שפה ייחודית ופרסונלית שתבטא את שניהם. הם מצידם צריכים לא פעם גם לדעת להתפשר – להבין שאלמנט כזה או אחר יקלע לטעם רק של אחד מהם ופשוט לזרום עם זה”, אומרים מעצבי הפנים “החוכמה היא למתן, להסביר ולבצע את הבחירות הנכונות שיגרמו לשני בני הזוג להרגיש בנוח, כאלה שיותירו את החלל פרקטי ורלוונטי לאורך זמן ועם בכל זאת רוצים לייצר קצת ‘שואו’ שאחד מבני הזוג מבקש אפשר לעשות זאת באזורים בהם לא משתמשים בתדירות גבוהה”.

 

תכנון ועיצוב וצילום ניצן הורוביץ ודורית סלע

 

“שיפוץ ועל אחת כמה וכמה בנייה, הם מהתהליכים האמוציונליים והרגשיים ביותר שחווים זוגות במהלך חייהם”, מסבירים בני הזוג סלע והורוביץ “המטרה להישאר מ’האו”ם’. להקשיב לצרכים של כל אחד ולהסביר שתהליך נכון חייב להתקיים עם תקשורת פתוחה ושקופה בין כולם. גם כאשר אחד מבני הזוג לוקח את המושכות ומוביל את התהליך, חשוב להקשיב לצרכים של שניהם. להבין את האינטראקציה בין בני הזוג, מי אחראי על הכספים, מי מחליט על סגנון העיצוב, מי דומיננטי יותר או פחות – להתהלך בין הטיפות ולהקשיב. ההקשבה בין כל הצדדים היא קריטית להצלחת הפרויקט. בסופו של דבר הם אלו שיגורו בבית. התפקיד שלנו הוא להוביל, לתת את הטון, ולמקסם את הפרויקט לשביעות רצון המשפחה”.

 

עיצוב ותכנון וצילום ניצן הורוביץ ודורית סלע

 

“המלצה חשובה לאלה שמתכוונים להתחיל במלאכת בניה או שיפוץ בקרוב – תבחנו היטב את זהות המתכנן באספקטים מגוונים, תוודאו שהוא אכן האחד לטובת התהליך. כך למשל, אם אתם יודעים מראש שאתם לא מעוניינים להיות אקטיביים יותר מידי בתהליך, בדקו שאיש המקצוע שבחרתם הוא ‘לידר’ מטבעו ויודע לקחת את המושכות לידיים. מנגד, אם שניכם דעתניים ומניסיון העבר סביר שיתגלעו פערים בין התפיסות של שניכם, צרפו אדם זורם ובאותה מידה גם אסרטיבי שידע לקרוא בין השורות ולמצוא פתרונות שיהיו מקובלים על שניכם. כמעט בכל המקרים מדובר בתהליך מרתק במהלכו אנו שותפים כמעט לכל היבט בחייהם של בני הזוג, לעתים גם כולל פרטים אינטימיים, שממחישים את רמת הפתיחות והאינטימיות ביניהם, על מנת שהתכנון יהיה מותאם במדויק לצרכיהם – מקלחון זוגי, שני חדרי שינה, חדר רחצה כחלק מאופן ספייס וכדומה”.

 

ניצן הורוביץ ודורית סלע. צלם עודד סמדר

 

ניצן הורוביץ ודורית סלע. צלם עודד סמדר

 

 

“שורה תחתונה הכל צריך להתבצע בשקיפות מלאה. אנו נוהגים לשתף ולעדכן את שניהם בנוגע לרכישות, פרטים, רעיונות. כאשר עולים קשיים או חוסר שביעות רצון, אנו מציפים את הדילמות. זאת הדרך הראויה וההוגנת להבהיר את העמדות השונות, לרכך, לדייק ולגשר”.

 

ניצן הורוביץ ודורית סלע בסלפי

 

לכל הכתבות בקטגוריית עיצוב פנים
+כתבות מומלצות
הקיר העיוור הפך לקונספט העיצובי של הבית
עיצוב פנים ישראלי
הקיר העיוור הפך לקונספט העיצובי של הבית
בני הזוג רכשו את הקרקע. כאמור, השטח מאוד צר והם פיקפקו ביכולת אפשרות של
בית הספר הקדם-יסודי KLE Sanskruti, Nipani / Shreyas Patil Architects
עיצוב פנים ישראלי
בית הספר הקדם-יסודי KLE Sanskruti, Nipani / Shreyas Patil Architects
הכיתות מוארות באור השמש החולף, מטיל צללים למרחבי הלמידה. כל קומה מארחת שלוש כיתות,
חנות התכשיטים Fortune Farm Store מטרקוטה, באחמדאבאד / של museLAB 
עיצוב פנים ישראלי
חנות התכשיטים Fortune Farm Store מטרקוטה, באחמדאבאד / של museLAB 
                           

כתיבת תגובה

הוספת תגובה חדשה, האימייל לא יוצג באתר*