האי היווני קסטלוריזו Καστελλόριζο בדרום מזרח יוון ו-2 ק"מ מחופי תורכיה, מאוכלס בבתים צרים, היורדים לנמל ומשקיפים אל הים, דרך מפרץ טבעי יפהפה, אי רווי היסטוריה של נטישה ושיבה, של תרבויות שממשיכות זו את זו ומותירות עקבותיהן. זהו האי בו התרחשה עלילת הסרט זוכה האוסקר Mediterraneo משנת 1991 וזהו האי בו בחרה Silvia Fiorucci, הנשיאה והמייסדת של La Società delle Api, פטרונית ואספנית אמנות נלהבת - לפרוייקט שלה 4Rooms.

פיורוצ’י רכשה ושיפצה את בית Porta Rossa ההיסטורי והיא פותחת את דלתותיו של הבית בן שלושת המפלסים, כמרחב עבור אמנים, אדריכלים, מעצבים והוגים, לאפשר להם לבטא ולהביא חוויות ולשתף ידע. היא מצהירה שהיא לא גובה כל תשלום ולא מבקשת כל תמורה, אלא רק “מבקשת לחלוק חוויות שבאמצעותן ניתן לבנות משהו שימושי”.
את קבוצת היוצרים אשר עיצבו מחדש את חדרי הבית ההיסטורי, בחרה וועדה נכבדה של בעלי שם מעולם העיצוב, כמו עורך היריד היבנלאומי Salone del Mobile ואצרה את האירוע Annalisa Rosso שהייתה בקשר עם מעצבים בינלאומיים, כדי לקדם חילופי יצירתיות, תרבותיות ומורשת עכשווית וגלובלית. המעצבים שמאכלסים את החללים באו לכן מקפריסין, צרפת, איסלנד, גרמניה ועוד. הם כולם מתוודעים להיסטוריה, לקהילה ולגיאוגרפיה של האי קסטלוריזו Καστελλόριζο,יחד עם מגוון גישות עיצוב בינלאומיות בחלל אחד, כדי לבטא בסופו של דבר שפות יצירתיות מגוונות. השטחים המשותפים עוצבו על ידי הסטודיו הצרפתי Superpoly.

לאתר

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

לכל הכתבות בקטגוריית עיצוב פנים
+כתבות מומלצות
עץ בונסאי המרחף באוויר
עיצוב פנים
עץ בונסאי המרחף באוויר
       
חורף 2024: כך הפכו ארונות הבגדים לכוכבים בבית הישראלי
עיצוב פנים
חורף 2024: כך הפכו ארונות הבגדים לכוכבים בבית הישראלי
ארונות הבגדים המשמימים, אלה שצבענו בגוון הקיר וקיווינו שכמעט ולא נרגיש בקיומם, הפכו בשנים
כשמעצבי הפנים מעצבים את המשרד שלהם
עיצוב פנים
כשמעצבי הפנים מעצבים את המשרד שלהם
הסטודיו החדש בבניין לשימור של מעצבת הפנים צביה קזיוף: עכשווי ומגובש     הסטודיו

כתיבת תגובה

הוספת תגובה חדשה, האימייל לא יוצג באתר*