משרדי הינומן החדשים, ממוקמים ב"בעזריאלי ראשונים", מרכז העסקים החדש של ראשון לציון. עיצוב החלל משקף הן את האספקט המדעי של החברה - גידול צמח ה"מנקיי", צמח ייחודי עם ערכים תזונתיים יוצאי דופן והן את האספקט הטבעי והפראי של הצמח, שמקורו בנהרות וייטנאם.

חברת הינומן, שהוקמה ב2011, באה לענות על הצורך הגלובלי הגובר לבריאות, ביטחון וקיימות בתחום התזונה. היא מתבססת על צמח ה"מנקיי" שגדל רק בטבע והיה נגיש לסובבים אותו בלבד. כעת, באמצעות טכנולוגיה חסרת תקדים, גדל במעבדות ומפותח למוצרי המדף המוכרים (כגון לחם, פסטות ואילך) ובעתיד יהיה נגיש לכלל האוכלוסייה.

 

 

 

האתגר התכנוני הראשוני היה מחד, ליצור פרוגרמה מורכבת שמכילה הן משרדים והן מעבדות חדשניות ולצד זאת, לשמור על קו זורם ואינטגראלי המייצר אטמוספרה שהשראתה מקורה בנהרות המתפתלים של ויאטנאם.
אחד הפתרונות שאומצו בתהליך התכנון, היה למקם את המעבדות בליבו של החלל – בזמן שהכניסה למעבדות מוגבלת למורשים בלבד, המעטפת של המעבדות תפקדו כרצף דינמי שמיוצג על-ידי שכבות של חומרים, עם עומק של הן שקיפות מעבדתית והן טקסטורה טבעית. רצף ההתרחשויות במרחב הציבורי, מתפקד דרך חלל פלואידי של תנועה, המתרחשת בדומה לנהרות ומכילה בתוכו "איים חברתיים", האורזים בתוכם פונקציות שונות של תרחישים חברתיים. האינטרקציות השונות כוללות חלל "מיט-אפ" דינמי, שמשלב בתוכו 3 תת חללים שונים ומשתנה באמצעות מחיצות ורהיטים דינמיים וכן, רכיב ישיבות המשלב בתוכו סוגים שונים של ישיבה, עם טווח פתיחות ופרטיות משתנה. מגוון החללים מבטיחים טווח רחב של התרחשות חברתית, שמטרתם לייצר הן התרחשויות מתוכננות והן התרחשויות בלתי צפויות.

 

 

 

 

 

 

 

האסתיקה של הפרוגרמה והתכנית בחלל, תוכננו באמצעות מחקר נרחב אודות צמח ה"מנקיי", בפרט שיטת הרבייה הייחודית של הצמח וסביבתו הטבעית. על מנת ליצור את סיפור היילודה והרבייה של הצמח, יצר האמן אוהד בנית אינספור פרטי עץ המשתלבים בתנועה לכדי נרטיב שחווה המשתמש לאורך התקדמותו בחלל, במבט ומגע המלווה אותו. הנגר והמעצב אבי פדידה, יצר אלמנט תקרה מורכב, שתוכנן לייצור 3 מישורים משתנים במרחב. כלל הפרטים בחלל קיבלו התייחסות ששילבה תכנון פרמטרי לצד אספרציות אמנותיות.
פרוייקט ייחודי זה משלב טווח רחב ושאפתני של פרטים מותאמים בעיצוב טוטאלי, שהוטמעה בחלל זה על מנת להפיח את הפרא הטבעי ואת הרוח האנושית שמונחים ביסודותה של חברת הינומן, שחרטה על דגלה להאכיל את העולם באמצעות צמח אחד.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

רואי דויד אדריכלות
גודל: 1000 מ"ר
שנה: 2018
מיקום: עזריאלי ראשונים, שדרת נים 2, ראשון לציון, ישראל
צילום: איתי בנית
מחיצות: אינובייט
ריהוט וריצוף: LVT כרמל
תאורה: צח כהן
תקרת עץ פרמטרית – אבי פדידה בשיתוף עם המשרד
עבודות אמנות פגים עץ ע"ג קיר מסדרון בשיתוף עם סטודיו
קבלן: שבט בנימין
פיקוח: דויד רז