הבניין החדש, הממוקם ברחוב לילינבלום בתל אביב, במרחק של צעדים ספורים משדרות רוטשילד, הינו קופסת זכוכית בעלת 6 קומות שמתאימה באופן מושלם לצרכים ההולכים וגדלים של סטארט-אפ ניישן סנטרל (SNC) – ארגון ללא כוונת רווח והדייר היחידי בבניין המכונה L28 על שם הכתובת שבה הוא מצוי.

 

 

הבניין הוא הבית של SNC, כמו גם בית עבור האקוסיסטם של החדשנות בישראל. צוות SNC העובד מהקומות השנייה והשלישית, הוא הרקמה המחברת בין האקוסיסטם בקומת הקרקע לבין המשלחות מחו"ל בקומות העליונות. זהו מבנה ייחודי: הבניין נועד לחבר את העולם לחברות סטארט-אפ ישראליות ולהיפך. קומת הקרקע והמרתף של הבניין הם למעשה שטחים ציבוריים אשר תוכננו במיוחד כדי להמשיך את ההמולה של העיר.
"SNC רצתה חלל שמשקף את הזהות שלה כמקום המחבר בין האקוסיסטם של החדשנות הישראלית לעולם, וכמקום שבו העולם מתחבר לאקוסיסטם הישראלי", אומר איתן קימל, ממשרד קימל-אשכולות אדריכלים ומי שתכנן ופיקח על פרויקט השיפוץ. "לא רצינו את הסגנון הכאוטי המאפיין את חייו של סטארט-אפ אלא סביבה רגועה יותר שמתאימה למטרות של SNC.

 

 

 

 

 

 

המטרה של SNC היא לבנות חוויה שלמה, ברמה מקצועית גבוהה מאוד, עבור משלחות מהדרג הבכיר ביותר, כולל פקידים ברמת המדינה ומנהיגים מחברות ברחבי העולם שמגיעים לישראל בחיפוש אחר חדשנות. הבניין תוכנן לסייע ל- SNC ליצור חוויה רבת עוצמה עבורם ועבור חברות החדשנות שהם פוגשים.
תכנון הקומות מייצר מצבים משתנים של עבודה לימוד ואירוח – תוך שהוא מנצל את השקיפות של הבניין –מאפשר מבט אל בנייני השימור האקלקטיים שסובבים אותו ממש מתוך לב הקומות .
האופי הכמעט ממלכתי של חלק מהפעילויות בבניין מכתיבים את בחירת החומרים ואת ההקפדה על הדיוק ועל הפרטים שבונים את הרצפות הקירות והתקרות של החללים השונים.
מערך תנועה חדש מחבר בין קומות 4 ל 5 שהן קומות האירוח של משלחות רמות הדרג באמצעות גרם מדרגות ייחודי מאפשר לפרוס את הפעילות על שתי הקומות.
מסעדת L28 ממוקמת בקומת הקרקע של הבניין. במסעדה רצפת גלריה עם חדר שמור לאירועים פרטיים. צמחייה הגדלה ב"חווה עירונית" על גג הבניין משרתת את המטבח, ומוסיפה ערך אקולוגי לפרויקט כולו.
עיצוב המסעדה בלב האורבני של תל אביב מייצר מקום חם ונעים בתוך בועה שקופה הצופה אל הפעילות ברחוב ואל הבניינים לשימור המקיפים את המבנה.