דירת 5 חדרים חדשה במגדל יוקרה חדש בתל אביב, לזוג  הורים אקדמאיים, אינטלקטואלים ובעלי קריירות מרתקות. למתכננים היה חשוב בראש ובראשונה ליצור תחושת מרחב בחלל.

 

_DSC0180AAA-copy

 

_DSC0262AAA-copy

הקונספט עיצובי משלב בתוכו 2 ניגודים – עיצוב מאופק וסולידי, המותאם לאופיים של הלקוחות, אך עדיין עם טוויסט עדין ותעוזה עיצובית. עושר חומרי מופיע בקומפוזיציה שקטה וביציבות מאותגרת.

 

_DSC0259AAA-copy

 

_DSC0267AAA-copy

 

_DSC0120AAA-copy

 

_DSC0113AAA-copy
למול נופה האורבני של העיר תל אביב הנשקף מהדירה בקומה גבוהה במגדל ולאורכו של החלל הציבורי, יצרו המעצבים אלמנט נוכח בצבעו, בחומריותו המודגשת ובממדיו. האלמנט, שכולו יחידות אחסון סגורות, מייצר הפרדה בין האגף הציבורי לאגף הפרטי, תוך שמירה מקסימלית על המבט הפנורמי מכול חללי הדירה.
במרכז החלל תוכננהו ספרייה העשויה כולה מברזל צבוע ואשר נעשתה במסגרות אומן ייחודית, שצבעה מנוגד לאלמנט הנוכח הכהה. הספרייה עוצבה במראה אלגנטי ומאופק בחלוקה מחושבת ובגריד מעודן. אלמנט זה מייצר סביבו עניין –  הרהיטים מסודרים בצורה חופשית וא-פורמלית, המאפשרת דינמיות ושינויים אך במקביל, מתקבל מראה מסודר ומותאם לדיירי הבית, אנשים חמים וחברותיים המארחים רבות ובהתאם לכך גם האווירה בבית – חמה ומזמינה. בחלל גם מימד תנועתי המתאפיין במשחקי השתקפויות, אש הקמין, אלמנטים מעוצבים הבוקעים ממישורם או חודרים פנימה, עיצוב בשכבות המאפשר הצצות לחללי משנה, היטלים מעניינים והצללות  ואלמנטים המייצרים רפלקט של האור והכפלת חללים יחד עם האומנות שנבחרה בחלל הציבורי המשלבת מימד תנועתי.

 

_DSC0172AAA-copy

 

_DSC0160AAA-copy

 

_DSC0147AAA-copy

 

_DSC0236AAA-copy

 

_DSC0222AAA-copy

 

_DSC0213AAA-B-copy

 

_DSC0205AAA-copy

 

_DSC0139AAA-copy

 

_DSC0132AAA-copy

 

_DSC0190AAA-copy
שלשה חומרים טבעיים מרכזיים חוזרים על עצמם – מתכת, עץ ואבן. שלושתם משולבים בגיוון חומרי, מופיעים במשטחים ובמסות גדולות כקטנות, בעיבודים שונים, כמלאכת יד, בשכבות ובגושים – חומרים אורגניים בטקסטורות טבעיות כשלכול חומר שפה משלו העובדת בסינרגיה מלאה עם שפות החומרים האחרים. גם בבחירת תהליכי היישום בחומרים אלו, נעשה מינימום שימוש ב-ready made ושימוש רב בתהליכי ייצור בהן יש התערבות ידנית יקרת ערך המשלבת אומנות מלאכת יד מסורתית של יוצרים מקומיים. כך, למשל, הספרייה עשויה מברזל צבוע נעשתה ביד אומן מתכת. גם בבחירת רהיטים ואלמנטים משלימים מחומרים טבעיים והמשדרים את העוצמה של החומר השקענו רבות בחיפושים ושיטוטים אחר כל אובייקט ואובייקט. התוצאה מבטאת את התשוקה והכבוד שאנו רוכשים לחומרים טבעיים.

 

_DSC0183AAA-copy

 

_DSC0239AAA-copy

 

_DSC0094AAA-copy

 

_DSC0084AAA-copy

 

_DSC0077AAA-copy

 

_DSC0100AAA-copy

 

_DSC0103AAA-copy

אושרי אבירם ודנה קושמירסקי – תכנון ועיצוב פנים.

Home


צלם – עודד סמדר
אומנות – LEMON FRAME GALLERY
מעל הקונסולה בסלון צילום אומנות – TREES 4 BY ZOLTAN BEKEFY
חדר מאסטר- צילום אומנות – BALLERINAS + VICTORIA – BY MARIA SVARTOVA
סלון ופינת אוכל : קסטיאל רהיטים ואביזרים, אלפסי 36 תל אביב. טל. 03-6836334 www.kastiel.com