האדריכל צרפתי-שוויצרי Daniel Grataloup, לקח חלק מתנועת האדריכלות-פיסול של שנות ה-60, שבנתה בתי בועות ויצר כמה מהמבנים היותר מרתקים בעיצוב הבולבוסי.

 

 

המלון הבועתי Museumotel בליון, צרפת

אדריכל Daniel Grataloup, שנולד ב-1937 בליון, צרפת, החייה מבנים בועתיים שיצר האדריכל השוויצרי פסקל האוזרמן, המפורסם בעיצוביו האורגניים, הזורמים בחופשיות ויצר את המלון הבועתי, Museumotel, Raon-l’Etape, ממוקם בנופים ההרריים של צפון מזרח צרפת והציע לאורחים שהות ייחודית באמת. אחוזה של בועות, המשתרעת על פני 11 דונם, נבנתה בסוף שנות ה-60 בשיא קדחת אדריכלות הבועה, שנועדה לשרת חברה אוטופית, עם אדריכלות המשלבת מחיר סביר עם עיצוב פונקציונלי ונועז. עם השנים, המוטל ננטש והטבע השתלט בהדרגה עליו, עד שנת 2003, אז שוחזר ונפתח מחדש לאורחים.
בפנים, החדרים הקעורים כוללים חלונות בעיצוב מיוחד, המותאמים למוזרויות הארכיטקטוניות של המוטל. הלינה במיטה כדורית עם מצעים בהדפס של עגולים בוורוד וכתום עז, יוצרים אווירת רטרו המחזירה את תקופת הזוהר של המוטל משנות ה-60.
אלא שהמזל לא האיר פנים למקום גם הפעם, המוזאוטל נסגר סופית בדצמבר 2015 והאחוזה המרתקת הוצעה למכירה במחיר מציאה של כ-382,000 דולר בשנת 2019. בספטמבר אותה שנה, המוטל נמכר ולא ידוע איזה שימוש נעשה בו.

 

 

 

 

 

וילת הבועה Terre de Lune בליון

מציעה נופש בבניין מפתיע, עם ארכיטקטורה ועיצוב משנות השבעים. הווילה הסוריאליסטית הזו נבנתה כמה קילומטרים מליון, במקום ספוג היסטוריה. בעקבות התנועה של אדריכלות הבועה (אפשר למצוא  בתי בועה בכל מקום בצרפת), הווילה הזו מתוכננת על ידי האדריכל-פסל Daniel Grataloup, בהשראת העידן המטורף של שנות השישים והשבעים.
הוא בנה את הווילה בתקופה חסרת הדאגות של ראשית שנות ה-70, אז החברה הצרכנית שישגה, לפני שתחווה את מלוא עוצמתו של המשבר הכלכלי כמה שנים מאוחר יותר.
בהתאמה לאורח החיים של אז, המקום מרוהט ברהיטי רטרו בצבעים ראוותניים.

 

 

 

 

לכל הכתבות בקטגוריית אדריכלות
+כתבות מומלצות
REAL PIEL SRL ריהוט עור בהתאמה לפרויקטים
אדריכלות
REAL PIEL SRL ריהוט עור בהתאמה לפרויקטים
החברה נוסדה ב- 2005 ב-Bassano del Grappa ומאז תחילת הדרך, זיהתה את ערכו של
המבקרים שיבחו, הדיירים קיללו: הארכיטקטורה של רמות פולין
אדריכלות
המבקרים שיבחו, הדיירים קיללו: הארכיטקטורה של רמות פולין
  העיצוב הגאומטרי היה מוצלח, אבל הדירות מרובות האלכסונים פחות ודיירי השכונה, נאותו לגור
היהלום שבכתר: מבית רעוע לבית מרגש ומזמין
אדריכלות
היהלום שבכתר: מבית רעוע לבית מרגש ומזמין
  בתוך כך האדריכל בועז שניר שהיה אמון על האדריכלות, עיצוב הפנים והתכנון, ביצע

כתיבת תגובה

הוספת תגובה חדשה, האימייל לא יוצג באתר*