שני בתים מרכיבים את מתחם Bandido Bali שתכנן אדריכל  Javi Diaz, שאומר "רצינו ליצור חוויה ייחודית של עיצוב, תרבות ואדריכלות. אנחנו חיים, עובדים ואפילו נהנים בתוך קופסאות מרובעות, משעממות ונוקשות עם מעט חיבור לטבע. רצינו ליצור אלטרנטיבה ולהתנתק מהקופסה המקובלת של חיי היומיום שלנו, כדי לחקור דרך חיים אחרת, לשבור פרדיגמות ולהפוך את האדריכלות לאמצעי שמעורר את דרך החיים הזו. רציתי ליצור מקום שבו למסורת ולעכשווי אין גבולות, שבו הן הפנימי והן החיצוני יכולים להתמזג, שבו בני האדם והטבע יוכלו להשתלב ושבו במבוק ובטון יוכלו לרקוד ביחד. הבתים בסופו של דבר הפכו לחלון ראווה חושי, רגשי וויזואלי בהשראת באלי".

הלוקיישן – בחצי האי פקאטו בדרום באלי והארגון המרחבי של בתים אלה הינו בהשראת דיור באלינזי מסורתי. מרחב מרכזי וציבורי שסביבו המודולים הפרטיים יותר. לכל חלל כניסות ויציאות מרובות ומאפשרת אינטראקציות שונות ביניהם ובכך להעצים את עושר החללים ואת זרימת השבילים ולאפשר לחוות את הבית בדרכים שונות בשעות שונות של היום. דגש משמעותי ניתן על גינון, תוך המשגה שלו כחלק אינטגרלי הן מהאדריכלות והן בעיצוב הפנים בכל החללים. הוא משתלט בהדרגה על המבנים לאורך זמן, מבטיח פרטיות ומטפח את חוויית המקום.

הבתים מעוצבים בהרמוניה עם מיקומם, תוך התחשבות בשמש והאקלים של האזור, במיוחד בהקשר של דרום באלי. הפתחים נועדו כולם להגביר את זרימת האוויר, תוך התחשבות ברוחות השוררות באזור ובכך לקדם נוחות אקלים חיצונית ללא צורך במיזוג אוויר. צוהר הממוקם בחלק העליון של החללים הראשיים מאפשר כניסת אור טבעי ומקל על זרימת האוויר החם.

Architects: Javi Diaz
Area
620 m²
Year
2022
Photographs:Ruben Beeris, Dani Monetti, Javi Diaz
Architect & Interior Designer: Javi Diaz
Landscape Architects: Micho Garden
Landscape Architect: Dani Nurul
City: Kecamatan Kuta Selatan
Country: Indonesia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

הצעת מחיר

לכל הכתבות בקטגוריית אדריכלות
+כתבות מומלצות
יפן השקיעה מיליארדי דולרים בשדה תעופה צף – אבל הוא שוקע בים
עיצוב פנים מהעולם
יפן השקיעה מיליארדי דולרים בשדה תעופה צף – אבל הוא שוקע בים
זהו אחד מנמלי התעופה הייחודיים בעולם, שנפתח ב-4 בספטמבר 1994, בתכנונו של אדריכל העל
חדר שינה כמו בבית מלון
עיצוב פנים מהעולם
חדר שינה כמו בבית מלון
  “שינה תתיר את סבך הדאגה” הגה שייקספיר והשראתו נחה עליו ודאי אחרי תנומת
עץ בונסאי המרחף באוויר
עיצוב פנים מהעולם
עץ בונסאי המרחף באוויר
       

כתיבת תגובה

הוספת תגובה חדשה, האימייל לא יוצג באתר*