תיאטרון בעיר גואנגג'ואו שבדרום סין, עוצב על ידי Steven Chilton Architects מלונדון, בהשראת המשי הרקום הסיני המסורתי. רישומי הרקמה דמויי הקעקוע הם של האמן ג'אנג הונגפיי Zhang Hongfei, שרישומיו המוזהבים מעטרים את החיפוי האדום והנועז, עם סדרת חיות מוזהבות הלקוחות ממיתוס מקומי, שמספר על 100 ציפורים שנותנות כבוד לעוף החול. העיצוב מאזכר גם את ההיסטוריה של העיר כמרכז מסחר, את הקשר ההיסטורי של העיר למשי והרשומים מאזכרים את תרבות הקעקועים הנוכחית שלה.

 

המעטפת החיצונית של המבנה מורכבת מאלפי לוחות אלומיניום והיא מתקפלת בעדינות ומעניקה למבנה איכות רכה ופיסולית – למרות גודלו הרב. צבע האנודייז האדום העז של לוחות האלומיניום, מקנה להם את הברק והמרקם של משי. בפנים, במה מעגלית תארח הופעות “360 מעלות” כאשר הבניין יושלם ויפתח השנה.
“גואנגג’ואו היא מקום הולדתה של דרך המשי בים, היא גם נתנה השראה לאמנים שהגדירו את התרבות הסינית בעולם במשך אלפי שנים”, אמר אדריכל צ’ילטון “התיאטרון עטוף בחיפוי אדום וגלי עשוי לוחות משולשים, שנועד לדמות קפלי משי זורם. שאבנו השראה מאומנויות מסורתיות ועכשוויות הנהוגות בדרך כלל באזור. בד משי נוצר, נצבע ונרקם בעיר מאז שושלת האן”, הסביר צ’ילטון “שאבנו מהפיזיות של החומר בחיפושנו אחר צורה דרך סדרת קפלים מתפתלים בעדינות המגדירים את המעטפת החיצונית.”

 

 

 

משי הוא אריג שפותח לראשונה בסין והדוגמה המוקדמת ביותר שלו, הופיעה בשנת 3630 לפני הספירה, אז שימשה לעטוף גופת ילד מאתר ביאנגשאו אשר בהנאן. בשל המרקם והברק המושך שלו, המשי הפך למרכיב עיקרי בסחר הבינלאומי שלפני עידן התעשייה. סחר זה היה כה נרחב, עד שמערכת נתיבי הסחר העיקרית בין אירופה לאסיה, נודעה בשם דרך המשי. היא נולדה בגואנגג’ואו, עיר עם אחד מנמלי המסחר החשובים ביותר מאז שושלת צ’ין האן.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

לכל הכתבות בקטגוריית אדריכלות
+כתבות מומלצות
הקמת מרכזי עיצוב ומתחמי אמנויות
אדריכלות
הקמת מרכזי עיצוב ומתחמי אמנויות
  חברת מתחמי עיצוב (מקבוצת אוריין יזמים), הקימה לאורך כ-45 שנה, מפעלי אדריכלות ועיצוב
ספריית קונספט מלבנים מעוותות / HCCH Studio
אדריכלות
ספריית קונספט מלבנים מעוותות / HCCH Studio
הספרייה בקוטר של כ-10 מטרים ובגובה של 5 מטרים, עם שני חצאי עיגולים המשתלבים
יפן השקיעה מיליארדי דולרים בשדה תעופה צף – אבל הוא שוקע בים
אדריכלות
יפן השקיעה מיליארדי דולרים בשדה תעופה צף – אבל הוא שוקע בים
זהו אחד מנמלי התעופה הייחודיים בעולם, שנפתח ב-4 בספטמבר 1994, בתכנונו של אדריכל העל

כתיבת תגובה

הוספת תגובה חדשה, האימייל לא יוצג באתר*