פסל בשם "אני", הוא יצירת אמנות בלתי נראית, יותר נכון חלל ריק שקיימת בו, לדברי היוצר, אנרגיית הפסל. נשמע כמו משהו שהייתם מעוניינים בו? ובכן, בכל מקרה כבר מאוחר מדי, מכיוון שמישהו כבר חטף את זה במכירה פומבית בתחילת החודש.

 

פסל בלתי נראה שיצר האמן האיטלקי Salvatore Garau, נרכש בימים אלה על ידי אספן פרטי, ששילם עבורו סכום גבוה בסך 15,000 יורו, במהלך מכירה פומבית. אם אתם תוהים מה יקבל הבעלים המאושר של הפסל הבלתי נראה הזה תמורת כספו? ובכן, אז מלבד החלל עם האנרגיה של הפסל כמובן, הוא יקבל תעודת מקוריות שמוכיחה כי "אני" הוא קניינו.
קושייה נוספת – איך שומרים על פסל בלתי נראה? ובכן, האמן מציע לאחסן את יצירות האמנות בחדר מיוחד, עם תאורה מיוחדת. בקרת אקלים במקרה זה לא קריטית.
"ההצלחה של היצירה במכירה הפומבית מעידה על עובדה בלתי ניתנת לערעור: הריק אינו אלא מרחב מלא אנרגיה גם אם נרוקן אותו ושום דבר לא יישאר, על פי עקרון אי הוודאות של הייזנברג, כי לאין יש משקל", מסביר בכובד ראש סלבטורה גאראו “לכן יש לו אנרגיה שמתעבה והופכת את עצמה לחלקיקים, בתמצית, אם אני מחליט להציג פסל לא גשמי במרחב נתון, החלל הזה ירכז כמות מסוימת של מחשבות, המצטופפות בנקודה אחת ויוצרות פסל שמההגדרה שלי בלבד יקבל את הצורות המגוונות ביותר. אחרי הכל, האם איננו נותנים צורה לאלהים שמעולם לא ראינו?"
זאת לידיעתכם, אם חשבתם שהבננה המודבקת לקיר לבן, שנמכרה ב-120,000 $, הייתה היצירה הכי מטורפת אי פעם.