כש- Oliver Percovich, האוסטרלי הניח את הסקייטבורד שלו ברחובות קאבול, הוא מצא עצמו מיד מוקף בהמון ילדים סקרנים, כולם רצו ללמוד כיצד לרכב ולתמרן את המכשיר בדיוק כמוהו. בעקבות אותו יום גורלי בשנת 2007, הקים פרקוביץ' את Skateistan, עמותה המוקדשת להשראה, חינוך והעצמת ילדים באמצעות ספורט הסקייטבורד. 45% מהתלמידים שלו הן נשים. באפגניסטן אסור לנשים לרכוב על אופניים והסקייטבורד הפך במהרה לספורט מספר אחת בקרב הנשים במדינה. 

הארגון, שגדל מאז לארגון לאומי בינלאומי עטור פרסים, משך את תשומת לבה של הצלמת הלונדונית Jessica Fulford-Dobson, אשר צילמה בקאבול את “ילדי הסקייטבורד”. היא צילמה את הילדות באור טבעי ועזרה לחשוף את אישיותן באמצעות דיוקנאות פשוטים. בתמונות ניתן לראות את הביטחון הטבעי והאמונה העצמית של הנערות.
באפגניסטן אסור לנערות ונשים לרכוב על אופניים ובגדיהן מגבילים ומונעים מהן לעתים קרובות ליהנות מענפי ספורט אחרים ולכן הפך הסקייטבורד לכה פופולארי אצלן. בנוסף, רבים מהילדים שארגון סקייטיסטן מטפל בהם, מתפרנסים מעבודה ברחובות, רוכלות או קבצנות ומשחק בסקייטבורד הוא אחת ההזדמנויות הבודדות שיש להם להשתחרר ולהיות ילדים.

 

 

לכל הכתבות בקטגוריית אמנות
+כתבות מומלצות
האנרגיה המעודנת של גוף האדם: WanJin Gim
אמנות
האנרגיה המעודנת של גוף האדם: WanJin Gim
גוף האדם, כולו או חלקו, עירום. הציור פיגורטיבי, אקספרסיבי בחושניות אלגנטית ומדוקדק, משלב אמנות
מתחבאת מתחת לשמיכה: Monica Rohan
אמנות
מתחבאת מתחת לשמיכה: Monica Rohan
היא מאפשרת לדמיונה דרור והדמות מייצגת מגוון מצבים רגשיים ופיזיים. הנושא הנשי שלה ממוקם
טקס ההעלמות של הזהות הנשית היפנית אצל Kimiko Yoshida
אמנות
טקס ההעלמות של הזהות הנשית היפנית אצל Kimiko Yoshida
היא נולדה (1963) וגדלה בטוקיו ובבגרותה עברה לצרפת (1995), שם היא חיה עד היום.

כתיבת תגובה

הוספת תגובה חדשה, האימייל לא יוצג באתר*