מאות אנשים יצרו צללית שיער של אישה על הקרקע, במיצב בשם Baraye NikaShakarami עבור #EyesonIran, מיצב אינטראקטיבי בפארק Four Freedoms Park.

האו”ם יחליט השבוע אם למנוע מאיראן את ההשתתפות בוועדה למעמד האישה, בעקבות מותה של מהסה ג’ינה אמיני, שנעצרה ונרצחה על ידי “משטרת המוסר” האיראני מאחר ולא כיסתה את שערה.
הפגנות ומיצבים התקיימו כדי לתמוך בהדחת איראן לקראת ההצבעה באו”ם והאמן הצרפתי JR הצטרף ליוזמה ב-4 בדצמבר וסחף אליו יותר מ-300 אנשים שהשתתפו ביצירה ציבורית רחבת היקף. הנוכחים עמדו ליד צללית של הפעילה בת השש-עשרה, ניקה שאקראמי, שנהרגה בספטמבר במהלך הפגנות על מותה של אמיני. מתנדבים הניפו את זרועותיהם כדי לחקות רוח הנושבת בשיערה של הנערה והיוו תזכורת נוקבת להגבלות החלות על נשים איראניות. ניקה שחקרמי האיראנית בת ה-16, נעלמה בספטמבר לאחר שצולמה עומדת על פח אשפה הפוך, מניפה את מטפחת הראש שלה, ברקע להבות המחאה.
אם אתם בניו יורק, תוכלו לראות את עבודותיהם של אמני “העיניים על איראן” בפארק עד ה-1 בינואר 2023.
הקהל המתאסף בעיר כולל תושבים מגוונים מניו יורק ומבקרים מכל העולם. נערה שהדגל האיראני מצויר על שתי לחייה סיפרה ל-CNN, כי משפחתה ברחה מאיראן לפני עשרות שנים, מחשש שירדפו בשל היותם יהודים. היום היא כמהה להיות שם – אבל בינתיים, לפחות, החלום שלה פשוט בלתי אפשרי “יותר מהכל, אני רוצה להעניק לבני עמי את אותו חופש שהיה לי מזל לקבל, כי המשפחה שלי ברחה משם. אם הם לא היו עושים זאת, איך היו נראים חיי כיום?”
השם של מיזמי המחאה האמנותיים “Baraye”, הוא באנגלית “For” והוא שיר ויראלי שהלחין הזמר האיראני שרווין האג’יפור, שהפך להמנון למחאה ברחבי העולם, כמו גם מיצב אמנותי שכתוב על קיר בפארק הפונה לאו”ם, כאשר האותיות ב”Baraye” מורכבות משמות של אנשים שנרצחו במחאה באיראן מאז מותה של אמיני.

 

לכל הכתבות בקטגוריית אמנות
+כתבות מומלצות
האמן Lorenzo Duran גוזר עלים לסצנות
אמנות
האמן Lorenzo Duran גוזר עלים לסצנות
 
המדומיין ניראה אמיתי, אצל האמנית Alex Prager
אמנות
המדומיין ניראה אמיתי, אצל האמנית Alex Prager
  הקריירה של הצלמת והקולנוענית זוכת האמי, החלה בצורה צנועה, כאשר התחילה לצלם בגיל
מסע הפרסום המוזר והפלאי של יום השנה ה-45 לבלט הונג קונג
אמנות
מסע הפרסום המוזר והפלאי של יום השנה ה-45 לבלט הונג קונג
מסעות הפרסום של הבלט של הונג קונג, תמיד הפתיעו במקוריותם המפתיעה: לציון יום השנה

כתיבת תגובה

הוספת תגובה חדשה, האימייל לא יוצג באתר*