פסל חוצות מבטון בשם Ahuge, שנראה כמו פות נשי, מעורר סערה בברזיל. היצירה באורך 33 מטרים, בעבודת יד של האמנית Juliana Notari, שמיקמה אותה על צלע גבעה ב-Usina de Arte, פארק אמנות כפרי במדינת פרנמבוקו, צפון מזרח ברזיל.

נוטרי העלתה לפייסבוק שלה את העבודה אותה כינתה “דיווה”, ב -30 בדצמבר ופירטה כיצד בנו בעבודת יד יותר מ-20 גברים את הפסל, שאורכו 16 מטר ורוחבו 6 מטר.
עד מהרה שטפו תגובות ביקורתיות את עמוד הפייסבוק שלה. רובן טענו שאי אפשר לכנות הצגת איברי מין כאמנות, זה חסר משמעות וכל מטרת האמנית היא לעורר פרובוקציה בכדי לזכות בפרסום.
תגובות אחרות הכילו אזכורים דתיים או ביטויים של שנאת נשים: “האם זה לא מספיק לראות כל כך הרבה נשים מראות את איבריהן הצנועים, לובשות מכנסיים קצרצרים או חצאיות מיני, עכשיו אנחנו חוזים גם בנרתיק בשדה פתוח”, כתב מישהו.
העבודה עוררה גם תגובות תומכות מצד גורמים פמיניסטיים. “העבודה מציגה את אחד הפצעים הגדולים שיצרתי”, אמרה האמנית ל- CNN “זה אולי פצע קטן לאין ערוך בהשוואה לטראומות של עבדות, תעסוקה נצלנית, רצח עם וטראומות אלימות שהתרחשו בארץ”.
האמנית סיפרה שהיא הופתעה מהתגובות “למרות שאני מודעת לכך שמדובר ביצירת אמנות בעלת אימפקט, מעולם לא חשבתי שאנשים ירגישו שנאה כלפיה או שהיא תצא מפרופורציה בסדר גודל כזה ברשתות החברתיות”, אמרה.
השלטון הנכחי בברזיל ידוע ביחס המאצ’ואיסטי שלו כלפי נשים ויחס עויין לאמנים. אחד מבכירי תחום התרבות במדינה, הזהיר לפני שנה כי האזנה למוזיקת ​​רוק עלולה להוביל לשימוש בסמים, מין, הפלות ופולחן של השטן. אמנים הגיבו ויצאו לא אחת כנגד דעות חשוכות אלה ונוטרי נמנתה בין אלה אשר ביקרו את מנהיג הימין הקיצוני ג’איר בולסונארו.

 

 

לכל הכתבות בקטגוריית אמנות
+כתבות מומלצות
פסלי הבגדים של הצמד Guerra de la Paz
אמנות
פסלי הבגדים של הצמד Guerra de la Paz
                   
גן הקסמים של הפסל Bruno Torfs מאוסטרליה
אמנות
גן הקסמים של הפסל Bruno Torfs מאוסטרליה
שריפה ענקית שהתלקחה ב-2009, כילתה את הגן שיצר, אבל טורפס, שניצל מהלהבות, אמר שהן
האמנית Sachiko Abe  גוזרת נייר וגוזרת, גוזרת, גוזרת
אמנות
האמנית Sachiko Abe גוזרת נייר וגוזרת, גוזרת, גוזרת
האמנית גילתה את התכונות המדיטטיביות של חיתוך הנייר, בתהליך רגוע ומוקפד, במוסד לטיפול בנפש.

כתיבת תגובה

הוספת תגובה חדשה, האימייל לא יוצג באתר*