מאימונה גרסי היא צלמת איטלקיה, פסלת, אמנית וידאו ומיצבי אמנות, ילידת 1951, הגרה ועובדת בורונה, מילאנו ודקר. חסד, שלום והבנה בשתיקה את תעלומות העולם, מחלחלים ליצירות הצילום שלה. היא נולדה פטריציה גרסי והתאסלמה בגיל 40; היא בחרה הצד המיסטי ביותר באסלאם - הסופיזם, המשמש עבורה כמקור לצמיחה אישית והשראה אמנותית. היא משתמשת בסמליות על מנת להגיע למטאפיזי, כאשר סמלים אסלאמיים דתיים ממלאים חלק גדול באיקונוגרפיה שלה.

בהשראת אמנות הגוף, גישתה האמנותית היא תערובת עדינה של סמלים אפרו-אסייתיים ואיקונוגרפיה מערבית קלסית. היא טובלת אותנו ביקום חלומי, השזור בסימנים, עקבות וגרפיטי. במשך עשרים שנה היא משכללת את האמנות שלה, החדורה בכוח סמלי גדול. עבודתה הנדירה, הספציפית והמגוונת, בוחנת את הנשיות ואת יחסי הכח של גברים ונשים. היא מפתחת אמנות רבת פנים ועמוקה. גישתה העמומה והמיסטית היא המפתח להצלחתה. היא מציעה תמונות אינטנסיביות ומורכבות, אך עם זאת שקטות ונינוחות. אמנות המספרת סיפור אוניברסלי.
אמנית ייחודית זו, שנולדה איטלקיה אך סנגלית, משתמשת בהיסטוריה האישית שלה כדי לפתח דימויים וסמליות חוצה תרבויות.
בין ציור לרישום, מיימונה גרסי ממקמת את הדמויות שלה מול קירות גדולים וריקים. בחירה היוצרת חוסר משקל ומגבשת את הקומפוזיציה כמו בסיס התומך בפסל. חלל זה הוא התפאורה האידאלית עבור אייקונים אלה שלה, עם המעילים הרחבים, שמלות מדרגות וראשים מכוסים בכובעי מינרט. כל התלבושות מיוצרות על ידי האמנית.
כמו פיסול, מיימונה מעצבת תמונות של גברים ונשים כמו קתדרלות גותיות. הקווים הלבנים על פניהם, הם כמו זיכרונות מטקסים פגניים והשמלות המפוסלות עם פתחים גדולים, חושפות חור שחור עמוק.