לא פשוט לפתוח ולקרוא עיתון בימים אלו ודקל הררי מבקש לספק לכם מעט הקלה. דקל, אמן מתל אביב, עושה שימוש בעיתונים ביצירותיו והוא מעניק להם משמעות וייעוד שונים. ההשראה שלו, שמקורה בחזרתן של החדשות היומיות, דוחפת אותו "לשפוך מעט צבע ועידוד" על הנרטיבים הקודרים.

 

 

בקריצה לפופ-ארט, דקל הופך עיתונים יומיומיים קודרים, ליצירות אמנות צבעוניות, המשקפות דווקא אופטימיות. הדואליות הזו היא מהות האמנות שלו, דרכה הוא מציג את המציאות האפורה בה אנו חיים, באמצעות עיתונים, שתכנם מעורר תחושת פסימיות לרוב, בשילוב צבעים שמחים ודמויות מצוירות. שילוב מנוגד זה, הופך למטאפורה ויזואלית, לתקווה בתוך היומיום.
היבט בולט ביצירותיו, הוא הניגוד בין פשטות ומינימליזם, לבין רמה עמוקה של תחכום. מעין יחסי גומלין דינמיים, אשר באופן פרדוקסלי, ככל שהיצירה פחות מורכבת ומכילה פחות אלמנטים, כך המסר המועבר ממנה הופך להיות יותר מתוחכם וחודר.
אלמנט בולט נוסף הוא אסתטיקה מינימליסטית, המגלמת מודרניות מעודנת שלא רק מעסיקה את הצופה מבחינה אסתטית, אלא גם מעוררת מחשבה.

 

 

מאז ה-7 באוקטובר, יצירותיו של האמן קיבלו רלוונטיות מוגברת, תוך שהיא מנווטת במיומנות בין הממדים הפנימיים והגלובליים של הנוף החברתי-פוליטי המתפתח. בהקשר הלאומי, יצירותיו מהדהדות במסרים של תקווה, אחדות וחוסן ומציעות מקלט ויזואלי לציבור הישראלי בזמנים מאתגרים.
במקביל, על הבמה הבינלאומית, האמנות שלו מתגלה כביקורת מתוחכמת וחריפה על גל האנטישמיות המתגבר ברחבי העולם. בדיוק וברהיטות, יצירותיו של האמן משמשות פרשנות נוקבת, מאתגרות את הדעות הקדומות והאפליה הרווחות. הנרטיב הכפול הזה, השוזר בצורה חלקה את סגנונו הייחודי של האמן, עם שיח חברתי מעמיק, לא רק לוכד את תשומת הלב, אלא גם מטפח דיאלוג משמעותי ומודעות גלובלית.

 

 

 

מעבר להיותו אמן ויוצר, דקל עומד בראש חברת ביוטק והוא בוגר מנהל עסקים ברייכמן. למרות שחייו סללו לו נתיב מובנה, בגיל 30 הוא הגיע למסקנה שהוא מעדיף “לצייר לעצמו” את הנתיב המקצועי.
ההבנה הזאת הובילה אותו להירשם ללימודי אמנות בסטודיו קטן בלבונטין, שם הוא למד את היסודות ומהר מאוד המשיך עצמאית ומצא את הנישה הייחודית שלו.
אומרים שעם העיתונים של אתמול אפשר לעטוף דגים, מסתבר שאפשר לעשות איתם גם אמנות יפה ומעודדת.

דקל הררי
טל. 050-7451500
אינסטגרם

 

 

 

 

 

 

 

 

 

דקל הררי
טל. 050-7451500
אינסטגרם

לכל הכתבות בקטגוריית אמנות
+כתבות מומלצות
IDEAMARBLE אביזרי ריהוט משיש ואבן
עיצוב פנים ישראלי
IDEAMARBLE אביזרי ריהוט משיש ואבן
  Ideamarble: המצוינות של השיש האיטלקי שמתעורר לחיים. החברה בולטת במבחר המוקפד של לוחות
המדומיין ניראה אמיתי, אצל האמנית Alex Prager
עיצוב פנים ישראלי
המדומיין ניראה אמיתי, אצל האמנית Alex Prager
  הקריירה של הצלמת והקולנוענית זוכת האמי, החלה בצורה צנועה, כאשר התחילה לצלם בגיל
בית Daichi Isumi / בתכנון Suppose Design Office
עיצוב פנים ישראלי
בית Daichi Isumi / בתכנון Suppose Design Office
ISUMI, JAPAN Architects: Suppose Design Office Area: 192 m² Year: 2022 Photographs:Kenta Hasegawa Lead

3 תגובות

כתיבת תגובה

הוספת תגובה חדשה, האימייל לא יוצג באתר*