אוכלוסיית כפר עני ומלוכלך באינדונזיה, הפכה אותו למוקד תיירותי שובה עין.

 

עד לאחרונה זה היה כפר אינדונזי אנונימי, ממוקם במרכז האי ג'אווה, בחלק הדרומי של סמרנג. המראה הדקדנטי בצבעים עצובים שלו, ממש לא היה משהו הראוי לאתר שלנו.
אלא שהוא זכה להתחדשות צבעונית במיוחד והפך במהרה לאחת האטרקציות התיירותיות הגדולות באזור.
בקמפונג פלנגי, שפירושו בשפה המקומית "מקום בצבעי הקשת", 232 בתים שהפכו ליצירות אמנות – ביחד ולחוד, הודות ליוזמה של בית ספר תיכון יחד עם תושבי האזור, אשר שינו לחלוטין את פני הכפר העגומים, באמצעות מימון ממשלתי בסך 20,000 דולר.
כל בית, כולל הגגות, הסמטאות והגשרים, נצבעו בצבעים עזים ובציורי קיר יוצאי דופן, שבתוך זמן קצר החזירו את החיים לאזור וגרמו לו לככב באינסטגרם ברחבי העולם.
השיפוץ הצבעוני של הכפר הוא יותר מאשר רק אסתטי. רשויות וחברי קהילה חברו ליצור שינוי מקיף ומשמעותי בחיי התושבים וכך שיפצו בתים, תוקנה ושופרה התשתית לרבות דרכים וכבישים והמים הנקיים.
סיורים של קבוצות תיירים בכפר, היה מושג זר ולא מוכר עבור הדייגים והחקלאים שחיים בו. כך גם חנויות מזכרות קטנות ובתי קפה שנפתחו לאחרונה למען המבקרים. "אבל לפני שצבעו את הכפר, זה היה הרבה יותר גרוע", אומרת תושבת ותיקה במקום "השינוי משמח אותנו, זה מאוד יפה עכשיו. המקום אפילו הפך לסיבה טובה לאנשים להגיע אלינו במיוחד".
פרויקט פשוט אך יעיל שמדגים כמה מעט צריך כדי לשנות מראה וחיים בשכונה. השינוי היה כה משפיע שהמודל כבר אומץ על ידי ערים כמו קמפונג קאלי קוד, ביוגיאקרטה, וקמפונג טרידי, במלאנג.