למעלה מחמישית מכלל הצמחים בעולם נמצאים בסכנת הכחדה. Carlos Magdalena, גנן בוטני בכיר בגנים הבוטניים המלכותיים של Kew Gardens, לונדון, יוצא למרחקים כדי למצוא את אותם זני הצמחים אשר בסכנת הכחדה בעולם ולגלות כיצד לטפח אותם לפני שהם ייעלמו מעל פני האדמה לנצח. מהאמזונס לג'ונגלים של מאוריציוס ועד לעומק האאוטבק האוסטרלי, הוא נודד כמו נח והתיבה שלו, בחיפוש אחר הצמחים הנדירים ביותר שנמצאים בסכנת הכחדה.

בגנים הבוטניים שהוא מנהל, כמה צמחים הם בני 100 מיליון שנה ובכל זאת יש 80,000 סוגי צמחים שנמצאים בסכנת הכחדה, בעיקר בגלל הרס בתי גידול, מיצוי מוגזם של משאבי טבע ושינויי אקלים.
מכנים אותו “משיח”, הוא אכן עשה פלאים כדי להשיב לחיים בהצלחה מינים רבים שכמעט נכחדו ולגלות מינים חדשים. ספר הזיכרונות החדש שלו, “The Plant Messiah: Adventures in Search of the World’s Rarest Species”, מספר את סיפורו ומעלה את המודעות לחשיבות הקריטית של המגוון הביולוגי כמפתח להישרדותנו. למשל: 60% מצריכת הקלוריות שלנו מגיעה מ-3 מינים בלבד של צמחים: אורז, תירס וחיטה. אם ייצור היבול הזה היה קורס, בני האדם היו מתים ברעב.
לכל צמח יש את הצרכים הייחודיים שלו על מנת שיצמח, יפרוח יאביק, ינבוט וישגשג. Magdalena חייב לערוך ניסויים רבים כדי לגלות זאת והוא משווה את המאמץ לשבירת קוד.
לעומת מיני צמחים שנכחדו, מיני צמחים חדשים מתגלים ללא הרף. אלפי מינים חדשים התגלו לאחרונה וההערכה היא שיש עוד 60,000 מינים שהחוקרים טרם גילו.
“לצמחים באמת יש כוח להציל אותנו: הם מייצרים אנרגיה, חומרי גלם, סיבים, מזון ותרופות והם זוללים את הפחמן הדו-חמצני שהחיים המודרניים שלנו מזהמים את האוויר. אין לנו ברירה אלא לנסות להציל אותם, אם אנחנו מתכוונים להציל גם את עצמנו”, הוא אומר.

 

Carlos Magdalena at the Royal Botanic Gardens, Kew, 2014

 

לכל הכתבות בקטגוריית השראה
+כתבות מומלצות
המדומיין ניראה אמיתי, אצל האמנית Alex Prager
השראה
המדומיין ניראה אמיתי, אצל האמנית Alex Prager
  הקריירה של הצלמת והקולנוענית זוכת האמי, החלה בצורה צנועה, כאשר התחילה לצלם בגיל
מסע הפרסום המוזר והפלאי של יום השנה ה-45 לבלט הונג קונג
השראה
מסע הפרסום המוזר והפלאי של יום השנה ה-45 לבלט הונג קונג
מסעות הפרסום של הבלט של הונג קונג, תמיד הפתיעו במקוריותם המפתיעה: לציון יום השנה
פרארי אמריקאית: Corvette 2024
השראה
פרארי אמריקאית: Corvette 2024
בסרט “Wild at Heart”, אומר sailor (ניקולאס קייג’) על מעיל עור הנחש שהוא לובש:

כתיבת תגובה

הוספת תגובה חדשה, האימייל לא יוצג באתר*