ישיש בן 96 ושמו Huang Yung-fu, חי באותו כפר בשם Taichung במחוז Nantun, בטייוואן את רוב חייו. אוכלוסיית הכפר נדלדלה עם השנים ויונג פו נשאר התושב היחיד והאחרון בה ומשכך, הודיעה לו ממשלתו כי בכוונתה להרוס את הכפר האהוב שלו ולבנות במקומו מתחם דירות מודרני.

יונג פו אובד העצות, ניסה להפיג צערו וגם להעביר את זמנו בצורה מנחמת והוא צייר ציפור קטנה על הבית הקטן שלו. הציור התרחב אחר כך וכלל גם חתולים ומרחבי טבע, אשר החלו להתפשט גם על קירות שאר בתי הכפר. כך חשב יונג פו שהוא מעניק מתנת פרידה לבתי הכפר האהוב, לפני שהם יהרסו.
סטודנט באוניברסיטה באזור גילה את הסבא המצייר על קירות הכפר, שמע את סיפורו והחליט לסייע לו. הוא צילם כמה תמונות מהכפר והחל במסע התרמה וגם הגיש עתירה להצלת הכפר מהרס.
הסיפור הפך עד מהרה לויראלי, סיפורו של הסבא כבש את לב האומה הסינית והכפר הצבעוני הפך לאתר יעד לתיירים מרחבי העולם, עד שהוא הביא מעל מיליון מבקרים מדי שנה. הוא קיבל את הכינוי rainboww village.
כפר אמנות ייחודי המהווה אתר תיירות פופולארי כזה לא הורסים, כמובן והסבא הצליח למנוע את הריסת כפרו.
"הממשלה הבטיחה לי שהם ישמרו על הבית שלי ועל הכפר הזה," אמר סבא יונג פו "ואני כל כך שמח ואסיר תודה."
הוא משכים קום ב-4 לפנות כל בוקר ומתחיל לצייר. הוא מסביר כי זו מלאכה לא קלה, אבל בדעתו להמשיך גם "כשיהיה בן 100". הוא עצמו זכה לכינוי "סבא קשת Rainbow Grandpa", במיוחד בשל אישיותו הצבעונית והיצירתית.

לווידאו