מערה תת קרקעית מדהימה בשם The Shell Grotto, נמצאת בעיירה האנגלית Margate, במחוז קנט. קירות המערה מכוסים בפסיפס שנוצר מ-4.6 מיליון צדפים (כנראה מישהו טרח וספר, כדי שנדע ונעריך). המערה התגלתה במקרה ומי ומה עומד מאחוריה, עדיין לא ידוע עד היום.

בעיירת החוף העתיקה מרגייט, במחוז קנט האנגלי, לא רחוק מהנמל, נמצאת מערה תת קרקעית מסתורית, עם מעברים מפותלים שגובהם כ-8 מטרים והם נחפרו לא פחות מ-6 מטרים מתחת למה שנראה כשכונה אנגלית טיפוסית עם בתים וגינות. מי בנה אותם ולאיזו מטרה זו תעלומה. מרתק עוד יותר הוא המאמץ שנעשה כדי לקשט את הקירות והתקרה של המערה המסתורית הזו במיליוני צדפים.
המערה התגלתה לראשונה בשנת 1835 על ידי חוואי שנתקל בה בטעות, כשחפר בריכה לברווזים שלו. מה הוא רואה לפניו, לא היה ברור לו לחלוטין, אז הוא ביקש מבנו לזחול במורד הנקיק למעמקי המערה. הילד הקטן חזר נרגש וסיפר שגילה מספר מעברים, קפלות וחדרים מכוסים לחלוטין בקונכיות וצדפים. כשביתו של החוואי הוצף במבקרים שבאו לראות את האתר שנתגלה, הוא הבין את המשמעות המסחרית שלו.
קירות המערה הם אכן יצירת אמנות נפלאה באמת, המורכבת מפסיפסים עם סמלים מזרחיים ומצריים. מעריכים שהפסיפס נעשה מלפני 3000 שנה, אבל יש גם תיאוריות שהוא עשוי להיות במאה ה-18.
המערה פתוחה למבקרים, למרות שהיא נכס פרטי המנוהל על ידי ארגון ללא מטרות רווח.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

לכל הכתבות בקטגוריית מקומות
+כתבות מומלצות
מוזיאון בית גורקי Gorky house-museum
מקומות
מוזיאון בית גורקי Gorky house-museum
הבעלים הראשון של הבית, איש העסקים סטפאן ריבושינסקי, היה דמות בולטת בעיר. את העיצוב
מחנה צבאי נטוש הפך למרכז תרבות בסלובניה
מקומות
מחנה צבאי נטוש הפך למרכז תרבות בסלובניה
החייל הסלובני האחרון עזב את שבעת הבניינים, המשתרעים על פני 12,500 קמ”ש, בשנת 1991
שביל האופניים המוגבה מעל לונדון: SkyCycle
מקומות
שביל האופניים המוגבה מעל לונדון: SkyCycle
לפני מספר שנים הכריזה לונדון על “מצב חירום לרכיבה על אופניים”, בעקבות ריבוי תאונות

5 תגובות

כתיבת תגובה

הוספת תגובה חדשה, האימייל לא יוצג באתר*