אניש קאפור נודע בכל העולם, ביצירותיו הגדולות, חלקן ניחנות בצבעים עזים ועמוקים, אבל נטייתו להיות רכושן, עוררה הד אחר בעולם האמנות: קאפור עורר זעם רב אצל אמנים מכל רחבי העולם, כשנודע כי הוא חתם על עסקה שתאפשר לו להיות האדם היחיד בעולם, שמותר לו להשתמש בפיגמנט השחור ביותר של צבע שחור שפותח אי פעם.

 

the-pinkest-pink

הפיגמנט Vantablack הוא פיגמנט ייחודי המבוסס על Nanotube – פחמן המיוצר אך ורק על ידי חברה בריטית בשם NanoSystem, והוא פותח במקור עבור טכנולוגיות צבאיות. עם זאת, קאפור יצר הסכם עם החברה, הקובע כי הוא האדם היחיד שמותר לו להשתמש בצבע זה למטרות אמנותיות.
למותר לציין, שההסכם הוליד אמנים רבים מלאי זעם.
“כששמעתי לראשונה כי לאניש זכויות בלעדיות על שחור השחור, התאכזבתי עמוקות”, אומר האמן סטיוארט סמפל, שהינו אמן אירי חם מזג “הייתי אפילו נואש, כי אני מרבה להשתמש בצבע בעבודות שלי והכרתי הרבה אמנים נוספים, שרצו גם להשתמש בו. זה פשוט נראה ממש מרושע ונגד רוח הנדיבות שרוב האמנים מתנהלים בה”.
כמו קאפור, עבודתו של סמפל מכילה לעתים קרובות גווני צבע, שבמשך שנים הוא עבד עם מדענים כדי לפתח פיגמנטים אינטנסיביים יותר ויותר להחיות את הצבעים ולהעשיר את יצירותיו. פיגמנטים אלה נחשבים ברכושו הבלעדי, אך עתה, כתגובה על העסקה הבלעדית של קאפור עם Vantablack, החליט סמפל לשחרר לציבור האמנים את הפיגמנט המיוחד שלו, הידוע פשוט בשם “פינק”. “פינק” אינו מבוסס על ננוטכנולוגיה, כמו Vantablack, אבל זהו פיגמנט ורוד הכי ורוד שנוצר אי פעם. עכשיו, במאמץ להעניש את אניש, סמפל מציע את הצבע שלו למכירה לכל העולם – חוץ מאשר לקאפור. פינק” נמכר באתר האינטרנט שלו ב-3.99 £ / 5$ לקופסא. מחיר זול במיוחד, עם זאת, לפני רכישת אבקת הפיגמנט, הקונים צריכים להסכים ולחתום על כתב ויתור משפטי, הקובע כי אין להם שום כוונה לתת לפיגמנט ליפול לידיו של קאפור. על ידי הוספת המוצר הזה לעגלה שלך, אתה מאשר שאתה לא אניש קאפור, אתה בשום אופן לא מסונף לו, לא רוכש פריט זה מטעמו או מטעם שותף של אניש קאפור ולמיטב ידיעתך, ואמונתך, צבע זה לא יפול לידי קאפור.
כמובן, Semple אינו אכזרי עד כדי כך שיאסור על קאפור להשתמש בצבע זה לכל החיים, אלא רק עד שקאפור יסכים לוותר על זכויותיו הבלעדיות על Vantablack.
אז הנה קישור למי שרוצה לנצל את ההזדמנות לרכוש את הצבע, הוא יכול להיות שלכם, בזול – בתנאי שאתם לא אניש קפור
https://culturehustle.com/…/pink-50g-powdered-paint-by-stua

 

AK_installation-view_1-1024x617

 

Anish_Kapoor_at_the_Deutsche_Guggenheim_-_Berlin-1

 

A Wing at the Heart of Things 1990 by Anish Kapoor born 1954

 

untitled

 

vantablack

 

vantablack_01

לכל הכתבות בקטגוריית חדשות
+כתבות מומלצות
באי הקטן הזה ביפן, אנשים חיים מעל 100. הנה איך.
חדשות
באי הקטן הזה ביפן, אנשים חיים מעל 100. הנה איך.
גבר אוקינאווי ממוצע חי 80 שנה ונשים 86 (זה בערך 6 שנים יותר מהממוצע
שלוש שותפות חדשות במשרד ישר אדריכלים
חדשות
שלוש שותפות חדשות במשרד ישר אדריכלים
  השותפות החדשות: רוני שימל, דנה לאונר, שירלי אדיב. העמיתות (אסוסייט): מיכל אורן, עדי
תלמידים יצרו הצללה סרוגה מרהיבה ובת קיימא, בספרד
חדשות
תלמידים יצרו הצללה סרוגה מרהיבה ובת קיימא, בספרד
ההצללה עשויה מבד ממוחזר והיא משתרעת על שטח של 500 מ”ר. הפרויקט נוצר לאחר שהמחלקה

כתיבת תגובה

הוספת תגובה חדשה, האימייל לא יוצג באתר*