ציורי מערות של האדם הקדמון לעתים קרובות מתארים ​​מיני משחק קרובים ויקרים לציידים, לכן, רוב החוקרים הניחו כי האנשים שמאחורי יצירות האמנות המסתוריות הללו, לבטח היו זכרים. אבל מחקר חדש מצביע על כך שזה לא נכון: כאשר מדענים הסתכלו מקרוב על מדגם של שבלונות יד, מוטיב נפוץ באמנות המערות, הם הגיעו למסקנה כי כשלושה רבעים צוירו למעשה על ידי נשים.

המדענים הסתכלו במיוחד על אורך אצבעות בציורים משמונה מערות בצרפת ובספרד. ביולוגים קבעו כבר לפני זמן רב, כללים למבנה של ידיים ואצבעות עם ההבדלים הכלליים בין גברים לנשים. אצבעות אמצע של נשים נוטות להיות בערך באותו האורך, ואילו אצבעות אמצע של גברים נוטות להיות ארוכות יותר מהאצבע המורה שלהם. כך הומצא אלגוריתם היכול לחזות אם טביעת כף יד נתונה, שייכת לזכר או לנקבה. יש חפיפה רבה בין גברים לנשים בעניין זה והאלגוריתם לא מדויק במיוחד, אלא עם דיוק של 60 אחוזים. אולם ההדפסים שנמצאו במערות, לעומת זאת, היו בולטים יותר בהבדלים ביניהם, יותר מאלה של גברים ונשים מודרניים שנדגמו. בהתבסס על המודל והמדידות, נמצא כי 75 אחוזים מהידיים שייכים לנשים.
התעלומה רחוקה מלהיפתר באופן סופי ויש מדענים ספקנים יותר, חלקם הגיע למסקנה שהציורים שייכים בעיקר לנערים, שלעתים קרובות ציירו את שני הנושאים האהובים עליהם: בעלי חיים גדולים וחזקים ונשים ערומות.

לכל הכתבות בקטגוריית חדשות
+כתבות מומלצות
באי הקטן הזה ביפן, אנשים חיים מעל 100. הנה איך.
חדשות
באי הקטן הזה ביפן, אנשים חיים מעל 100. הנה איך.
גבר אוקינאווי ממוצע חי 80 שנה ונשים 86 (זה בערך 6 שנים יותר מהממוצע
שלוש שותפות חדשות במשרד ישר אדריכלים
חדשות
שלוש שותפות חדשות במשרד ישר אדריכלים
  השותפות החדשות: רוני שימל, דנה לאונר, שירלי אדיב. העמיתות (אסוסייט): מיכל אורן, עדי
תלמידים יצרו הצללה סרוגה מרהיבה ובת קיימא, בספרד
חדשות
תלמידים יצרו הצללה סרוגה מרהיבה ובת קיימא, בספרד
ההצללה עשויה מבד ממוחזר והיא משתרעת על שטח של 500 מ”ר. הפרויקט נוצר לאחר שהמחלקה

כתיבת תגובה

הוספת תגובה חדשה, האימייל לא יוצג באתר*