ברמת השרון המערבית, שריכזה עד עתה את אזור הוילות והיוקרה של העיר, ייבנו עתה 285 דירות. זאת למרות התנגדות עיריית רמת השרון ותושבי הווילות שבאזור, שטענו שהתכנית תגדיל את הצפיפות באזור.

בית המשפט המחוזי בתל אביב, באמצעות השופטת מיכל אגמון גונן, דחה את עתירות המתנגדים ואיפשר את התכנית לבניית 285 יחידות דיור במערב העיר, בשטח יוקרתי ויקר של 77 דונם, היכן ששוכנת כיום משתלת "שתיל". על התוכנית אחראים בעלי קרקע רבים, אשר ניהלו מאבק עם המתנגדים במשך 11 שנים. "מתעוררת הסכנה כי תושבי שכונות חזקות יעשו שימוש בכוחן כדי למנוע את מימוש מגמות הציפוף בשכונותיהם. היינו, אוכלוסיות חזקות, המתגוררות בשכונות ירוקות יותר וצפופות פחות, ינצלו את כוחן כדי לשמור על סביבה כזו", כתבה בהחלטתה השופטת ד"ר מיכל אגמון גונן. הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה הייתה זו שדרשה מהיזמים להגדיל את הציפוף בתוכנית עוד יותר ממה שתכננו.
מול טענת המתנגדים כי התכנית אינה תואמת את הצביון היוקרתי של האזור ויש להעתיקו לשכונות אחרות בעיר, כתבה השופטת כי אסור לאפשר לשכבות החזקות למנוע "מימוש תוכניות בנייה מסוימות או תוכניות להתחדשות עירונית, ישמרו על בתים נמוכים, בתים חד משפחתיים וכך ימנעו אוכלוסיה מגוונת יותר שיכולה להרשות לעצמה דירות קטנות יותר בבית משותף. יש לדאוג שלא ייווצר מצב בו אוכלוסיות חזקות, בעלות גישה למוקדי השפעה, יעשו שימוש בתכנון מדיר, יישארו בשכונות ירוקות, צפופות פחות, בעוד שהציפוף יתבצע בעיקר או רק בשכונות המוחלשות".