בפרויקט "דלת לנתינה", אדריכלים, מפקחי בניה, מעצבי פנים וקבלנים, נפגשים, עובדים ויוצרים עם בני נוער מתוכנית גמאני של "עמותת גדולים מהחיים", בסדנאות חוויה שונות ומגוונות של עשיה משותפת ושיח מעצים. יוזמה של חברת סטאטו סקריניו דלתות מעוצבות ובחסות מגזין d+a דומוס. 

 

למפגשים ערך נתינה והעצמה, למען בני נוער שמנהלים שגרת חיים מורכבת סביב התמודדות עם מחלת הסרטן. למפגשים מגיעים בין היתר בני נוער סקרנים ובעלי זיקה לעולמות האמנות והעיצוב, הפוגשים בבעלי מקצוע מענף העיצוב והבניה, לעשיה משותפת, שיח מעצים ומתן כלים פרקטיים לפי נטייתם ועניינם, בתחום האדריכלות, העיצוב והבניה.
כל מפגש הינו סביב חוויות העשרה שונה ומגוונת: סדנאות יצירה בעץ, סדנאות בישול, בניה בלגו ועוד פעילויות מגוונות ומדליקות, אשר במהלכן נרקם קשר אישי עם אותם בני נוער מעמותת גדולים מהחיים. המפגש תורם ומעצים את כל המשתתפים. הילדים מתחזקים מעצם החוויה והמפגש המהנה עם יוצרים ואילו אלה עוצרים את שגרת יומם ומוענקים בסיפוק מעצם הנתינה.
מגזין d+a דומוס מבקש להדגיש בנוסף, את הקשר האנושי בין האדריכל והסביבה והמחוייבות שלו לחברה.

בחודש אפריל 2022 חברת סטאטו יחד עם מגזין d+a דומוס, הפגישו בעלי מקצוע מענף העיצוב והבניה, יחד עם בני נוער מעמותת "גדולים מהחיים", לבשל יחד בסדנת אפיה איטלקית משותפת ב-Chef4 סדנאות בישול. הנערים יחד עם האדריכלים, מעצבים ומפקחי בניה בישלו יחד, הכינו בצקים, הכינו פיצות, פסטות וקינוחים טעימים. נערכה ארוחה משותפת ושיח מעורר השראה בין הצדדים, שיצרו חוויה מעצימה ביותר. באמצע הסדנא, בני נוער מעמותת "גדולים מהחיים" הפתיעו וריגשו את הנוכחים בשירת תודה, מסוג הרגעים שגורמים לתהות מי צריך להודות למי?!

תודה מיוחדת לכל האדריכלים, מפקחים ומעצבי פנים שהקדישו מזמנם ובישלו יחד עם בני הנוער:
משרד אדריכלים ירון אלדד והצוות טל שניידר ונוי סנדגרטן
משרד אדריכלים ערן בינדרמן ולאדריכל שאמיל איני
לפיקוח אל גל של גל מאור ואלדר גולדנברג והצוות רון טורג'מן ומלי וקס שלם
למעצבת פנים קרן עצמון
לאדריכלית כנרת ברקוביץ
את מגזין d+a דומוס ייצגה הגב' תמי נחום, מנהלת הפרסום