קבוצות של נשים משבט מסאי בקניה, נעזרות בחמורים הנושאים את הציוד שלהן, עוברות מדלת לדלת, כדי לעזור לתושבי הכפרים "לראות את האור" - הן מביאות להם ציוד המספק אנרגיה סולארית מתחדשת בבתיהם.

התוכנית הושקה על ידי ארגון Green Energy Africa, במטרה נוספת, ליצור תעסוקה והכנסה לכיסן של נשים משבט המסאי, החצי נוודים, במזרח אפריקה. גרין אנרג’י אפריקה מוכרת את הציוד לנשים בהנחה, והנשים מצידן מוכרות אותו ברווח.
זו דרך לאפשר חופש כלכלי – גם לנשים, שאין להן את הזכות להחזיק ברכוש לפי חוקי שבט המסאי שלהן – וגם עבור אלו שחייהם משתנים על ידי מקור אנרגיה נקי וזול. עד כה, כ-200 נשות השבט התקינו יחידות כוח סולאריות ביותר מ-2,000 בתים.
הארגון מספק לנשים מוצרים סולאריים – אביזרי תאורה חסכונית באנרגיה, פאנלים וסוללות נטענות – ומלמד אותן כיצד להתקין את הציוד בבתים ובכפרים.
אנרגיה סולארית היא חיונית וקריטית בקניה, שם יותר ממחצית האוכלוסייה גרה באזורים מרוחקים מכדי להתחבר לרשת החשמל של המדינה.
התקנת אנרגיה סולארית פירושה, שאנשי הכפרים כבר לא צריכים להבעיר עצי הסקה או נפט, כדי להאיר את בתיהם וילדים יכולים לקרוא או לעשות שיעורי בית מבלי לשאוף עשן. מנורות הנטענות בשמש גם יכולות להאיר מכלאות בעלי חיים ולהרחיק את הצבועים וחתולי הבר שאיימו על הבקר והעיזים שלהם.
זה גם חוסך כסף וזמן למשקי בית בקניה, שחוסכים בהוצאות על נפט או שעות שוטטות במדבר באיסוף או חיתוך עצי הסקה. חלקם משלמים דולר מדי שבוע כדי להטעין טלפונים סלולריים בתחנת הטעינה הקרובה ביותר קילומטרים משם.

 

 

 

לכל הכתבות בקטגוריית תרבות
+כתבות מומלצות
היפנים יושבים מסביב לשולחנות Kotatsu מחוממים, המשולבים בשמיכה, כדי לשרוד את הקור
תרבות
היפנים יושבים מסביב לשולחנות Kotatsu מחוממים, המשולבים בשמיכה, כדי לשרוד את הקור
כמו הרבה דברים הרווחים בחיי היומיום היפנים (קופסת האוכל בנטו, למשל), גם לרהיט הזה
בקרוב: כפר האומנים והמעצבים בשרון – סטודיו-גלריות להשכרה
תרבות
בקרוב: כפר האומנים והמעצבים בשרון – סטודיו-גלריות להשכרה
בעידן העיצוב המודרני שלנו, אנחנו רואים בשנים האחרונות שובע מהבתים המינימליסטים, קרים וחסרי נשמה
בתחרות מיס יפן, זכתה צעירה ילידת אוקראינה
תרבות
בתחרות מיס יפן, זכתה צעירה ילידת אוקראינה
  הצעירה, Carolina Shiino, גדלה ובילתה את רוב חייה ביפן, היא מזוהה כיפנית, מדברת

כתיבת תגובה

הוספת תגובה חדשה, האימייל לא יוצג באתר*