מזלה של ילדה קטנה השתנה, לאחר שהיא נדחתה תחילה על ידי אמה ולאחר מכן על ידי 20 משפחות מאמצות פוטנציאליות, עד שמלאו לה 13 יום. כולם היו עיוורים לעובדה שהם מחמיצים יופי בבלתי צפוי ולהבין את המשמעות האמיתית של אהבה ללא תנאי.
למרות שהורים יחידניים אינם מקבלים בדרך כלל משמורת על ילד, על אחת כמה כאשר הם הומוסקסואלים, השירותים הסוציאליים האיטלקיים חרגו במקרה הזה ו-Luca Trapanese מנאפולי, איטליה, אימץ את אלבה הפעוטה ב-2017 כשהייתה בת שבועיים.
לוקה עבד במגוון מרכזי טיפול לאנשים עם צרכים מיוחדים ותמיד רצה להיות אבא. זו הסיבה, למרות שאין לו בן זוג, שהוא החליט לאמץ את אלבה, שנהנית כעת מבית מאושר עם אביה.
תינוקת עם תסמונת דאון מאומצת על ידי אבא יחיד לאחר שנדחתה על ידי 20 משפחות
ילדה עם תסמונת דאון ניחנת, מעבר למגבלות, גם ביופי, אהבה וייחודיות כמו כל ילדה אחרת. גם היא זקוקה לחיבה ועידוד מתמידים. אלבה הצעירה אוהבת לנגן ולרקוד ונהנית מחברתם של אנשים אחרים, במיוחד של לוקה.
בראיון ברדיו, הבהיר לוקה, שלמרות שבמקרים נדירים הורים שונים אכן מקבלים אישור אימוץ, אשר הם מבקשים לאמץ ילד עם מוגבלות, הרי שבתו מעולם לא הייתה "בחירת ברירת מחדל'". הוא סיפר שכמי שעובד עם ילדים עם צרכים מיוחדים, אז ידע שהוא מוכן להרעיף על ילד כזה את כל האהבה שבעולם.
הוא אמר שהמקרה שלו מיוחד מכיוון שהוא "הורס סטריאוטיפים לגבי אבהות, דת ומשפחה". הוא משתמש כיום בקשר קורן האושר שלהם, כדי לתמוך בקהילת בעלי תסמונת דאון ולעודד הורים מאמצים לאהוב אותם. "אנחנו חיים בחברה שמלמדת אותנו להיות יפים, מושלמים, ראשונים, הטובים ביותר – וכשיש לך ילד נכה זו תבוסה", אמר "החיים עם אלבה מלאים בשמחה ובדברים יפים. כל רגע שביליתי איתה הוא רגע מיוחד".