משרד האדריכלות NAAW Studio, הסב (2023) בניין ששימש בתקופת ברית המועצות, למגורי עובדים בבירת קזחסטן, Almaty, לבית קפה מודרני, מאפייה ומסעדה, משלבים את מאפייני שנות ה-50 באומץ במבנה המשוקם. עיצוב הפנים של מסעדת FIKA, ששמה מגיע מהמסורת השוודית של לקחת פסק זמן לקפה ומאפה, משלב עיצוב סקנדינבי מודרני עם מורשת אדריכלית סטליניסטית.

 

“התרחקנו מרומנטיקה”, מסבירות המייסדותהשותפות של הסטודיו, Elvira Bakubayeva + Aisulu Uali. לוחות התקרה הגבס הפגומים בתקרה יחד עם שלד הבטון של הבניין. החלל חדור נעימות שובבה הודות לשפע של אור טבעי שזורם פנימה מהחלונות הגדולים, חלל פתוח, פריסה זורמת ואוסף גחמני של רהיטים שרובם תוכננו במיוחד לפרויקט.
חלונות זוויתיים גדולים ששוקמו בקפידה בעזרת נגרים אמנים וצוידו בחלונות זכוכית בלתי מחולקים, מטשטשים את הגבול בין פנים לחוץ וכך גם ריצוף הטרצו המשתרע החוצה ויוצר מרפסת כניסה. דלפק מונוליטי ותצוגת עץ באמצע החלל, משמשים שניהם כדי להדגיש עוד יותר את האופי האורבני של החלל.
בחלק האחורי של החלל, החלק התחתון של הקירות צבוע בצהוב, טכניקה שהייתה בשימוש בכל הכניסות והמוסדות העירוניים בתקופת ברית המועצות, עם ריפוד פסים המוסיף נגיעות שובבות.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

לכל הכתבות בקטגוריית עיצוב פנים
+כתבות מומלצות
האסיינדה בהודו / MuseLAB
עיצוב פנים מהעולם
האסיינדה בהודו / MuseLAB
  בית Hacienda הוא מחווה למורשת הארכיטקטונית העשירה של ספרד ומקסיקו, שעוצב בהתאמה לאקלים
מרכז הבריאות Zariquiey Foyer / בתכנון MIAS Architects
עיצוב פנים מהעולם
מרכז הבריאות Zariquiey Foyer / בתכנון MIAS Architects
                    ARENYS DE MUNT, SPAIN
ינון בן דוד משלב את הטבע בבתים שהוא מתכנן
עיצוב פנים מהעולם
ינון בן דוד משלב את הטבע בבתים שהוא מתכנן
כמי שנולד וחי ברמת הגולן, בן דוד חווה את הטבע מדי יום: “הטבע מבחינתי

כתיבת תגובה

הוספת תגובה חדשה, האימייל לא יוצג באתר*