זה הוויכוח הנצחי: משרד פתוח או חדרים סגורים? ככל שמגמות צורת העבודה ממשיכות להתפתח, האדריכלים מעצבים משרדים חדשים, המשקפים את תנאי העבודה המשתנים, יכולת העבודה מרחוק והתרבות. הרצון הוא ליצור מרחבי נוחות ותכניות המטשטשות את הגבול בין הבית למשרד. חברות ברחבי העולם בוחנות באופן מתמיד, כיצד אדריכלות מעצבת את צורת העבודה שלנו, מסביבות ממותגות וממרחבים חברתיים ועד אזורי מיקוד ושטחי צוות משותפים. הפרויקטים הבאים מראים את הדרכים המגוונות שבהן מעצבים מדמיינים את המשרד של היום.

Wieden+Kennedy by WORKac, Manhattan, New York, NY, United States

העיצוב ​​נועד לאתגר את האופנה של המשרד כמגרש משחקים. זרימת העבודה המשותפת של החברה אפשרה לייצר צפיפות, כאשר חללים בודדים מצטמצמים על מנת למקסם את המרחב הקולקטיבי. התכנון התמקד ביצירת מגוון מקומות משותפים לפגישות בגדלים שונים ולמשך זמן רב. במרכז תכנית המשרד, "גרם מדרגות" עגול. בקרבת מקום, חתך נוסף, עם מדרגות ספירליות מחוררות, מחבר את הקומה השביעית לספרייה בקומה השמינית. בנוסף, חצר בגובה כפול יוצרת גינה חיצונית על ידי הזזת החזית במפרץ אחד בתוך הבניין, סימון המשרד ותכניתו מהחזית החיצונית.

 

Hybrid Office by Edward Ogosta Architecture, Los Angeles, CA, United States

 

המשרד ההיברידי הוא של סוכנות מדיה עם 30 עובדים. סדרה של אובייקטים היברידיים מעוצבים בכל המרחב, שמהדהדים את הטבע ואת העיר שמסביב. באמצעות הפשטה, אובייקטים מקבלים נוכחות איקונוגרפית חדשה, באופן קולקטיבי, במטרה לטפח רוח של יצירתיות.

 

Hechingen Studio by Whitaker Studio, Hechingen, Germany

הלקוח, סוכנות פרסום גרמנית, היה להוט להשתמש במכולות (קונטיינרים) בכדי להשיג עלויות נמוכות. כך, 11 מכולות מסודרות בצורה רדיאלית. המכלים העליונים נהנים מאור השמש, בעוד המכלים התחתונים מספקים מערך של שטחי עבודה שקטים, הנפתחים כולם אל מרכז הלב של המשרד.

 

Pinterest HQ by IwamotoScott Architecture, San Francisco, CA, United States

המטה החדש של Pinterest בסן פרנסיסקו, הוא בהשראת העיצוב החדש של פלטפורמת האינטרנט של החברה. הבניין הוא מבנה בטון בן ארבע קומות, ששימש בעבר כמפעל של ג'ון דיר במחוז סומה של סן פרנסיסקו. התוכנית מאורגנת כמו נקבוביות, שכבות קונצנטריות סביב אטריום גדול. היבט מרכזי של העיצוב היה הרחבת האטריום הקיים, יצירת חלל מרכזי במרכז הבניין, המחבר את כל ארבע קומות.

 

Facebook HQ, Menlo Park by Gehry Partners, Menlo Park, CA, United States

Gehry Partners השלים עתה את המבנה של MPK 21 בפייסבוק, כחלק מפרויקט הקמפוס הגדול של מנלו פארק. הוא נבנה בתוך פחות מ -18 חודשים, כבניין בר קיימא. המבנה מהביא את החצר לפנים המשרדים, מתמקד בחלל ירוק, עם עצי סקויה בגובה 40 מטר, חצר בסגנון אמפיתיאטרון וגינת גג בגודל של 3.6 דונם עם למעלה מ -200 עצים.

 

Office of the Future by Killa Architectural Design, Dubai, United Arab Emirates

מבנה זה הוא הראשון בעולם המודפס כולו במדפסת תלת ממדית. הוא משמש קרן בדובאי, המפתחת טכנולוגיות עתידניות. מדפסת תלת ממדית גדולה שימשה להדפסת הבניין בשכבות של בטון מזוין. העיצוב של הבניין נועד לשפר את יעילות האנרגיה באקלים החם של איחוד האמירויות הערביות.

 

Intuit Marine Way Building by WRNS Studio and Clive Wilkinson Architects, Mountain View, CA, United States

 

 

Leping Social Entrepreneur Foundation Headquarters by People’s Architecture Office, Beijing, China

המשרד מתוכנן על בסיס ההבנה כי פעילות גופנית טובה למוח והפריסה מספקת הזדמנויות לנוע בזמן העבודה, לשנות מצבי עבודה ולנוח.

 

Swarovski Manufaktur by Snøhetta, Wattens, Austria

Snøhetta יצרו עבור Swarovski תכנון המתמקד בעיקר ביצירת מרחב ממריץ  יצירתיות, במקום להתמקד בתהליכי הייצור הפיזי, המהווים חלק מרכזי במקום. דגש מרכזי הושם על שילוב של אור יום.

 

Tata Innovation Center at Cornell Tech by WEISS/MANFREDI, Manhattan, New York, NY, United States