בית החווה Maativan Farmhouse, בנוי בנייה טבעית העשוי מבוץ, בתוך חיבוק היער. הוא שוכן בשולי אזור היער השמור של וואדה ליד מומבאי בהודו וכל כולו מסמל תודעה סביבתית באמצעות עיצוב ביופילי, עקרונות קלימטולוגים, עיצוביים פסיביים וטכנולוגיית בנייה.

הוא משלב את הטבע בתוך מעטפת הבניין, בתכנון מחושב של חללים סביב עצים קיימים, תוך שמירה על הצמחייה הטבעית הקיימת. העיצוב הושפע מצורות אורגניות המצויות בטבע ומהאיכות החולפת של האור הטבעי. הכוונה הייתה ליצור חוויה סוחפת, אטמוספרית, המשרה תחושה של שהות ביער, בהשראת הפילוסופיה של האדריכלים Nari Gandhi ו-Javier Senosiain.
המחויבות של Maativan לקיימות משתרעת על ההסתמכות על חומרים טבעיים ושימוש בטכניקות מסורתיות, תוך הימנעות מתהליכי ייצור עתירי אנרגיה. בחירת חומרים מודעת זו תואמת את העקרונות הסביבתיים ומציעה בידוד יעיל, המבטיח נוחות ללא קשר לשונות עונתיות. המבנה, המורכב מקירות בוץ, קירות אבן, גגות במבוק ועץ, טיח סיד ושימוש בחומרים ממוחזרים, משקף חיבור עמוק למסורות מקומיות ומחויבות למזעור ההשפעה הסביבתית. עובדים ובעלי מלאכה מקומיים, יחד עם טכניקות בנייה הודיות עתיקות, הועסקו בבנייה, והעשירו עוד יותר את הפרויקט בתחושת אותנטיות תרבותית. מיחזור חודר לאתוס האדריכלי ומשלב בצורה גאונית צמיגים זרוקים, בקבוקי זכוכית, חיזוק פסולת, פסולת זכוכית וטרקוטה במסגרת. שימוש בעקרונות של מיחזור, שימוש חוזר ומחזור לא רק ממזער פסולת אלא הופך אותה למרכיבים אינטגרליים, אמנותיים ופונקציונליים.

Architects: Blurring Boundaries
Year: 2023
Photographs:Inclined Studio
Lead Architects: Prashant Dupare, Shriya Parasrampuria

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

לכל הכתבות בקטגוריית Made in Italy
+כתבות מומלצות
היהלום שבכתר: מבית רעוע לבית מרגש ומזמין
עיצוב פנים מהעולם
היהלום שבכתר: מבית רעוע לבית מרגש ומזמין
  בתוך כך האדריכל בועז שניר שהיה אמון על האדריכלות, עיצוב הפנים והתכנון, ביצע
מפנטהאוז לדופלקס ב-5 חודשים
עיצוב פנים מהעולם
מפנטהאוז לדופלקס ב-5 חודשים
  מעצם היותן, רובן ככולן של המשפחות מתפקדות כמערכת דינמית שמשתנה באופן תדיר –
דבר נציבות הסחר האיטלקית
עיצוב פנים מהעולם
דבר נציבות הסחר האיטלקית
    קוראים/ות, אדריכלים/ות ומעצבים/ות יקרים/ות, לאור החברות העמוקה והמתמשכת בין איטליה וישראל, אני

כתיבת תגובה

הוספת תגובה חדשה, האימייל לא יוצג באתר*