מה-22 במרץ עד ה-15 בספטמבר, המרכז הדני לאדריכלות Danish Architecture Center, מארח את AWARE: Architecture and Senses, תערוכה של הסטודיו הדני 3XN GXN. התערוכה תעודד את המבקרים להרהר וגם להבין בקשר שבינם לבין אדריכלות: איזו השפעה רגשית יש לארכיטקטורה עליך ועל איכות החיים היומיומית שלך?

 

אדריכלות יכולה לרגש אותך, להרגיע או לרומם את רוחך. היא יכולה להיות אכפתית ומגוננת, או מעוררת סקרנות, מציתה חושים ומגלה לך עולמות חבויים. החלל יכול להשפיע עלינו להיות ערניים או שלווים, קולניים או להנמיך קולנו, לנוע מהר או לאט, להיות פעילים או לנוח.
התערוכה מזמינה את המבקרים לשישה מיצבים סוחפים, בגודל טבעי, המתרחקים מצורה או פונקציה ומתעדפים את החוויות המרחביות של המבקרים – מפגשים המייצגים את מהות האדריכלות: לא רק חומרים כמו לבנים, בטון או פלדה, אלא את משחק הגומלין בין גופים וחללים אנושיים והיחס הניואנסי בין אטמוספרות מרחביות לרגשות אנושיים. “אדריכלות מעצבת את ההתנהגות שלנו. האם אתם מודעים לאופן בו היא עושה זאת?” שואל Kim Herforth Nielsen, מנהל הקריאטיב של הסטודיו.
התערוכה הופכת את הרגיל ליוצא דופן והמבקרים עדים לעיצוב חלל המשפיע על אווירה ומעצב רגשות. המייצבים מבוססים על מבנים אדריכליים של הסטודיו ובצורה לא שגרתית זו, מזמן הסטודיו את המבקרים להכיר את עבודותיו, דרך צמתים אלה שבין החוויה הרגשית לחלל הקונקרטי – נושא שהוא רואה בו את ליבת עבודותיו.
כאשר המבקרים משלימים את הסיור שלהם במיצבים, הם זוכים להצצה מאחורי הקלעים, אל המחקר והפיתוח של המרחבים שהם זה עתה ראו. ההצצה שופכת אור על האופן שבו אדריכלים ואנשי מקצוע משלבים כוחות כדי ליצור סביבות לרווחת האדם ובריאות הפלנטה, לאור תחזיות גידול האוכלוסייה הגלובלי לעשרה מיליארד עד 2050, כאשר 70% מתגוררים בערים. הסביבה הבנויה שלנו תורמת 40% מפליטת ה-CO2 השנתית ברחבי העולם. זה מציב אתגר – כיצד נכיל אוכלוסייה גדלה זו באחריות ובמינימום השפעה סביבתית.

© Rasmus Hjortshoj | Aware by 3XN GXN

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

לכל הכתבות בקטגוריית אדריכלות
+כתבות מומלצות
האשה בבוגאטי הירוקה, שהפכה לסמל של האר-דקו
מקומות
האשה בבוגאטי הירוקה, שהפכה לסמל של האר-דקו
  אחד מסמלי האר-דקו המכוננים, הוא הדיוקן העצמי של Tamara de Lempicka, לבושה בירוק
חזית קרועה, בבניין יוקרה בדנבר
מקומות
חזית קרועה, בבניין יוקרה בדנבר
המאפיין הבולט ביותר של הבניין, הוא הלב בן ארבע הקומות שלו, מפוסל כדי להדהד
בית הספר הקדם-יסודי KLE Sanskruti, Nipani / Shreyas Patil Architects
מקומות
בית הספר הקדם-יסודי KLE Sanskruti, Nipani / Shreyas Patil Architects
הכיתות מוארות באור השמש החולף, מטיל צללים למרחבי הלמידה. כל קומה מארחת שלוש כיתות,

כתיבת תגובה

הוספת תגובה חדשה, האימייל לא יוצג באתר*